Express-Miejski.pl

Pomogli na czas i dostarczyli prąd do respiratora 80-latki - raport straży pożarnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

5 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń i jeden alarm fałszywy - tak przedstawia się bilans interwencji straży pożarnej w ubiegłym tygodniu.

Pożary:

15 grudnia o godz. 11.11 - Złoty Stok, ul. Kolejowa - pożar sadzy w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

17 grudnia o godz. 11.11 - Złoty Stok, ul. Św. Jadwigi - pożar sadzy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

19 grudnia o godz. 21.05 - Kamieniec Ząbkowicki, ul. Parkowa - pożar śmieci w kontenerze.

20 grudnia o godz. 20.39 - Ząbkowice Śląskie, ul. Grunwaldzka - pożar śmieci w kontenerze.

20 grudnia o godz. 23.02 - Kamieniec Ząbkowicki, ul. Krzywa - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku jednorodzinnym.

Miejscowe zagrożenia:

14 grudnia o godz. 12.41 - Bardo - dostarczenie żywności osobom będącym w kwarantannie.

14 grudnia o godz. 22.54 - Bardo, ul. Jagiellońska – wyczuwalny dziwny zapach wewnątrz budynku mieszkalnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania urządzenia wykrywczo-pomiarowe będące na wyposażeniu jednostki ratowniczo-gaśniczej w Ząbkowicach Śląskich nie wykazały obecności substancji niebezpiecznych. Ponadto na miejscu zdarzenia interweniowało Pogotowie Gazowe, które również nie stwierdziło nieszczelności instalacji oraz wycieków gazu. Po przewietrzeniu mieszkania i wykonaniu ponownych pomiarów działania zakończono.

15 grudnia o godz. 11.15 - Mąkolno, droga krajowa nr 46 - zderzenie dwóch samochodów osobowych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

15 grudnia o godz. 15.44 - Ziębice, ul. Dębowa - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu osoby do ambulansu.

16 grudnia o godz. 11.47 - Ząbkowice Śląskie, oś. XX-lecia – zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do przypalenia potrawy w trakcie jej przygotowywania. Po wykluczeniu obecności tlenku węgla wewnątrz obiektu i przewietrzeniu klatki schodowej działania zakończono

16 grudnia o godz. 16.27 - Bożnowice - z uwagi na awarię sieci energetycznej i przerwę w dostawie prądu strażacy udali się do jednego z budynków w miejscowości, aby za pomocą agregatu prądotwórczego zapewnić działanie aparatury medycznej niezbędnej dla osoby chorej.

19 grudnia o godz. 11.57 - Stoszowice - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu osoby do ambulansu.

19 grudnia o godz. 15.05 - Złoty Stok, droga wojewódzka 390 - pochylone drzewo nad jezdnię.

20 grudnia o godz. 19.44 - Ziębice, ul. Wrocławska - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu osoby do ambulansu.

Alarm fałszywy:

17 grudnia o godz. 22.54 - Złoty Stok, ul. Henryka Sienkiewicza – pomoc policji w otwarciu drzwi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania nie było konieczności siłowego otwierania pomieszczeń.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA