Express-Miejski.pl

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla i tragiczny pożar mieszkania - raport straży pożarnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

3 pożary i 11 miejscowych zagrożeń - tak przedstawia się bilans interwencji straży pożarnej w ubiegłym tygodniu.

Pożary:

10 grudnia o godz. 18.20 - Ząbkowice Śląskie, ul. Na Skarpie - pożar śmieci w kontenerze.

13 grudnia o godz. 2.56 - Ziębice, ul. Polna - pożar autokaru przy stacji paliw. Po dojeździe pierwszego zastępu JOP stwierdzono, że ogniem objęty był przód pojazdu. Działania zastępów straży poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu wody oraz piany ciężkiej na palący się autokar. Po ugaszeniu pożaru odłączono dopływ prądu z akumulatorów pojazdu.

13 grudnia o godz. 06.11 - Złoty Stok, ul. Sudecka pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożar rozwija się w jednym z mieszkań. W trakcie działań gaśniczych strażacy odnaleźli wewnątrz zadymionego mieszkania, w którym rozwijał się pożar dwie osoby. Nieprzytomne osoby zostały natychmiast ewakuowane na zewnątrz obiektu. Pomimo niezwłocznie rozpoczętej resuscytacji przybyły na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon ewakuowanych osób. Równocześnie z działaniami z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy doprowadzili do lokalizacji oraz ugaszenia pożaru. Po przewietrzeniu – oddymieniu pomieszczeń strażacy wykonali niezbędne prace rozbiórkowe w celu dotarcia do pozostałych zarzewi ognia. Po zakończonych działaniach pomieszczenia wewnątrz obiektu zostały sprawdzone za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych produktów spalania.

Miejscowe zagrożenia:

7 grudnia o godz. 10.21 - Dębowiec - powalone drzewo na jezdnię.

7 grudnia o godz. 14.58 - Złoty Stok, ul. Św. Jadwigi - budynek mieszkalny – uszkodzony dach.

7 grudnia o godz. 20.44 - Ząbkowice Śląskie, ul. Armii Krajowej – podejrzenie obecności tlenku węgla wewnątrz budynku.

7 grudnia o godz. 20.46 - Ząbkowice Śląskie, ul. Wrocławska - Kolizja samochodów osobowych

7 grudnia o godz. 22.00 - Ziębice, ul. Górna - Wyczuwalny zapach gazu wewnątrz budynku.

8 grudnia o godz. 21.22 - Ząbkowice Śląskie - osiedle XX-lecia - podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że lokatorzy mieszkania uskarżają się na duszności oraz zawroty głowy. Wykonane pomiary wykazały obecność tlenku węgla wewnątrz mieszkania. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji lokatorów mieszkania oraz przekazaniu ich pod opiekę przybyłego na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego. Przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie Gazowe odcięło dopływ gazu do mieszkania. Po przewietrzeniu mieszkanie oraz inne lokale mieszkalne zostały sprawdzone przy użyciu urządzeń wykrywczo-pomiarowych, które nie wykazały obecności czadu.

9 grudnia o godz. 13.03 - Ziębice, ul. Bohaterów Getta - pomoc w otwarciu mieszkania.

11 grudnia o godz. 14.53 - Brzeźnica – zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zdarzenia poszkodowany został motocyklista. Działania zastępów straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia uraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

11 grudnia o godz. 17.32 - Ziębice – wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło od dachowania samochodu osobowego, który znajduje się poza jezdnią. Pojazdem podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach i nie doniosła obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu działań.

12 grudnia o godz. 08.26 - Bardo, ul. Główna - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu pacjenta z budynku do ambulansu.

12 grudnia o godz. 10.36 - Ziębice, ul. Wałowa - z informacji ze zgłoszenia wynikało że doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Po dojeździe zastępów straży nie zatwierdzono pożaru. W trakcie rozpoznania ustalono, że przyczyną zdarzenia było zadymienie powstałe przy rozpalaniu pieca.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA