Express-Miejski.pl

Dogrzewanie wątpliwej jakości piecykiem elektrycznym prawdopodobną przyczyną tragedii w Złotym Stoku

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Prawdopodobną przyczyną tragedii w jednym z mieszkań na ul. Sudeckiej w Złotym Stoku było dogrzewanie się wątpliwej jakości urządzeniem elektrycznym.

W niedzielny poranek o godzinie 6.11 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze, jaki wybuchł w jednym z mieszkań przy ul. Sudeckiej w Złotym Stoku. Do walki z ogniem skierowano kilka zastępów straży pożarnej.

- Syn poszkodowanych powiadomił, że z mieszkania rodziców ulatnia się dym. Przybyła na miejsce straż pożarna ujawniła, zwłoki 66-letniego mężczyzny oraz nieprzytomną 65-letnią kobietę. Pomimo przeprowadzonej reanimacji kobieta zmarła – informuje Mirosław Lasota z ząbkowickiej policji. - Straż pożarna ustaliła, że w mieszkaniu doszło do zadymienia, gdyż właściciele dogrzewali się piecykiem elektrycznym, który leżał przewrócony na podłodze, co spowodowało wypalenie znajdującego się dywanu, płyt drewnianych, podłogi oraz belki stropowej – dodaje policjant.

Lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon wyżej wymienionych osób. Powiatowy Inspektor Budowlany dopuścił do dalszego użytkowania pomieszczenia, w których mieszkało starsze małżeństwo.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dogrzewanie wątpliwej jakości piecykiem elektrycznym prawdopodobną przyczyną tragedii w Złotym Stoku

    2020-12-14 23:55:58

    gość: ~Xxx

    ostatnio dodany post

    Wyrazy współczucia.

REKLAMA