Express-Miejski.pl

Modernizacja oświetlenia alejek w Parku Miejskim w Ziębicach [foto]

Modernizacja oświetlenia alejek w Parku Miejskim w Ziębicach fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ramach tego zadania powstała także rozdzielnia. Zwieńczeniem działań był zakup i montaż nowej tablicy informacyjnej. 

Park Miejski podobnie jak wiele innych miejsc, pozostawał niedoinwestowany. Brakowało m.in. oświetlenia. Znalazła się grupa ludzi, którym los ziębickiego parku nie był obojętny.

Zmiany zaczęły się od ambitnego projektu pn. „Uwolnić Orła”. Jednym z autorów pomysłu był Wiktor Ochał. Prowadzona przez niego grupa intensywnie pozyskiwała poparcie dla swoich zamierzeń, podczas głosowania na zadania realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. W ten sposób powstała altana parkowa, której głównym celem było zapewnienie miejsca do rekreacji dla młodzieży. - Dziś jest to tętniące życiem miejsce, które odwiedza nie tylko młodzież, ale także rodziny z dziećmi. Wartym odnotowania jest fakt, że wraz z pojawieniem się nowego, dostosowanego do potrzeb miejsca, nasz Orzeł Piastowski może swobodnie górować nad miastem, bowiem nie straszne mu są weekendowe spotkania - mówią ziębiccy urzędnicy.

Nowy Rok przyniósł kolejne zmiany. Amelia Sołtysiak - sołtys Ziębic, zaproponowała aby środki z funduszu sołeckiego (ponad 38 tys. zł) przeznaczyć na modernizację oświetlenia alejek w Parku Miejskim w Ziębicach. W ramach tego zadania powstała także rozdzielnia. Zwieńczeniem działań był zakup i montaż nowej tablicy informacyjnej. Znajdują się na niej informacje dotyczące ciekawych miejsc, które można zobaczyć w parku, a także wykaz drzew okazowych.

Jak informuje Pani Sołtys, zgodnie z wolą mieszkańców wyrażoną podczas spotkania dotyczącego przyszłorocznego budżetu, środki te zostaną przekazane na rozbudowę oświetlenia parkowego.

em24.pl / gmina Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Modernizacja oświetlenia alejek w Parku Miejskim w Ziębicach [foto]

    2020-12-14 17:25:11

    gość: ~Ooo

    ostatnio dodany post

    Może należałoby podać ile w ciągu roku było interwencji policji w tej altanie.

REKLAMA