Express-Miejski.pl

Na zabytkowym moście pojawi się iluminacja świetlna. Odtworzą też figurę Chrystusa Ukrzyżowanego

Realizacja działań projektowych przez gminę Bardo będzie polegała na rewitalizacji zabytkowego mostu na rzece Nysa Kłodzka wraz z odtworzeniem postumentu pod historyczny pomnik – figury „Chrystusa ukrzyżowanego” fot.: UMiG Bardo

Most nad Nysą Kłodzką w Bardzie wzbogaci się o kolejną figurę. W planach jest także instalacja iluminacji świetlnej, aby uatrakcyjnić obiekt w godzinach wieczornych.

Zadanie będzie realizowane w ramach mikroprojektu pn. „Rewitalizacja transgranicznego mostu w Bardzie”. Dziś burmistrz Krzysztof Żegański podpisał stosowną umowę w tej sprawie.

Wartość projektu wynosi 41 825 euro. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota 30 tys. euro, natomiast z budżetu państwa 1 764,70 euro. Jest to projekt samodzielny gminy Bardo, który będzie realizowany tylko po polskiej stronie, jednak wniosek był przygotowywany we współpracy z Revitalizace Kuks z Czech.

Realizacja działań projektowych przez gminę Bardo będzie polegała na rewitalizacji zabytkowego mostu na rzece Nysa Kłodzka wraz z odtworzeniem postumentu pod historyczny pomnik – figury „Chrystusa ukrzyżowanego”. W planach jest także instalacja iluminacji świetlnej na  obiekcie. Na zakończenie projektu zaplanowano uroczystość otwarcia zrewitalizowanego mostu, gdzie uczestnikami będą mieszkańcy Barda i goście z Czech.

Realizacja projektu zaplanowana jest na 2022 rok.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego realizowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz  budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

em24.pl / gmina Bardo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na zabytkowym moście pojawi się iluminacja świetlna. Odtworzą też figurę Chrystusa Ukrzyżowanego

  2020-10-06 12:52:08

  gość: ~Janowiec

  szkoda ze z czechami nie da sie zrealizowac projektu zwiazanego z budowa wodociagu...

 • 2020-10-06 12:58:51

  gość: ~Sławoj

  ostatnio dodany post

  @~Janowiec Wodociągów, gazyfikacji, kibelków wam się zachciewa. Oświecony Jezus jest ważniejszy.

REKLAMA