Express-Miejski.pl

Nowa złotostocka ścieżka rowerowa

Odbiór nowej ścieżki rowerowej w Złotym Stoku fot.: UM Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

10 września burmistrz Grażyna Orczyk wraz z pracownikami, w obecności projektantów, inspektorów nadzoru i wykonawcy dokonała odbioru nowej ścieżki rowerowej.

Trasa rozpoczyna się od Placu Kościelnego przy Mennicy w Złotym Stoku, prowadzi łącznikiem do ul. Staszica i ulicą Złotą, przez most do kompleksu starych pieców wapiennych z platformą widokową. Część trasy przebiega wzdłuż zabudowy, pozostała przez teren leśny. Całość zadania obejmowała przebudowę układu komunikacyjnego, wymianę zniszczonej nawierzchni ulic, posadowienie nowych krawężników i obrzeży, budowę kładki nad ciekiem wodnym, wykonanie kanalizacji burzowej na odcinku do ul. Złotej oraz oświetlenia na całej trasie przejazdu.
 
Budowa realizowana była jako zadanie: „Budowa ścieżki rowerowej na obszarze Złotego Stoku” w ramach projektu pn. „Rowerem przez Pogranicze Kłodzkie”.
Partnerami projektu są Česká Skalice, Obec Žďárky Republiki Czeskiej, Gmina Złoty Stok i Bardo Śląskie. Wartość inwestycji na terenie Złoteg Stoku wyniosła 1 083 560,23 zł.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA