Express-Miejski.pl

Trwają zapisy do udziału w 3. Henrykowskim Maratonie Rowerowym

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Już blisko 140 osób zapisało się do udziału w 3. Henrykowskim Maratonie Rowerowym. Impreza rowerowa odbędzie się 13 września o godz. 11.

Impreza po raz kolejny będzie miała rangę Mistrzostw Polski. To dzięki współpracy Krajowego Duszpasterza Sportowców: ks. Edwarda Plenia, ks. Mariana Augustyna oraz Diecezjalnego Duszpasterza Sportowców Archidiecezji Wrocławskiej – ks. Roberta Jasika i ks. Krzysztofa Deji, którzy wykorzystują kompleks klasztorny w Henrykowie (Archidiecezja Wrocławska) do organizacji wydarzenia.

Start i meta znajdować się będą przy Klasztorze Księgi Henrykowskiej w Henrykowie. Pierwotnie maraton miał odbyć się 25 kwietnia jednak ze względu na epidemię COVID-19 został przeniesiona na wrzesień. 

Henrykowski Maraton Rowerowy rozegrany zostanie na trzech dystansach: Mega (orientacyjnie +/- 45-50 km), Mini (orientacyjnie +/- 25-35 km) i Fun (orientacyjnie +/- 8-15 km). Na trasie znajduje się jeden punkt nawadniania, odżywiania i odświeżania. W rajdzie obowiązuje limit czasowy cztery godziny. Po upłynięciu limitu czasu, zawodnicy kończący poszczególne dystanse nie zostaną ujęci w klasyfikacji danego dystansu.

Podczas imprezy obowiązuje limit uczestników w wysokości 150 zawodników na jeden dystans. O prawie startu decyduje kolejność zapisów i opłat startowych. Zgłoszenia udziału w rajdzie można dokonać elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy do 10 września. Start w rajdzie jest odpłatny. Koszt cegiełki wynosi 60 zł, dla dystansu fun 30 zł. Zapisy w dniu zawodów nie będą możliwe ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą rajd główny otrzymają pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny. Ponadto będzie prowadzona klasyfikacja miejsc 1-3: klasyfikacja Open – dystans FUN, klasyfikacja Open – dystans MINI, klasyfikacja MP Kleryków – dystans MINI, klasyfikacja MP Księży – dystans MINI oraz klasyfikacja Open – dystans MEGA. W imprezie mogą zatem wziąć udział wszyscy, nie tylko księża.

Maraton MTB po Wzgórzach Strzelińskich to impreza sportowo–rekreacyjna o charakterze amatorskim. Organizatorami wydarzenia są: gmina Ziębice, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław przy współpracy z  Fundacją Klasztor Księgi Henrykowskiej.

kin / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA