Express-Miejski.pl

Gmina otrzymała kilkumilionowe dofinansowanie. W Budzowie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości!

W Budzowie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości fot.: invest-map

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Inkubator ma zapewnić przedsiębiorcom wyjątkowo kompleksowe wsparcie, uwzględniające preferencyjne warunki dostępu do lokali oraz usług doradczych i szkoleniowych.

W czwartek 27 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, w obecności wójta gminy Stoszowice Pawła Gancarza, burmistrza Adama Rucińskiego, dyrektora Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzego Michalaka i radnych miejskich, podpisano umowy na dofinansowanie budowy dwóch inkubatorów przedsiębiorczości.
 
To kolejne fundusze unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Dolnośląskiego, które trafią do Środy Śląskiej i gminy StoszowicePo analizie wykonanej przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą, organu odpowiedzialnego za dystrybucję funduszy unijnych, inkubatory w Stoszowicach i Środzie Śląskiej zostały jedynymi projektami wybranymi do dofinansowania w ramach działania pn. „Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców”. Całkowita wartość projektu w przypadku gminy Stoszowice wynosi 5.34 mln zł, z czego ponad 3.5 mln zł to dofinansowanie jakie otrzyma gmina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Ze swoich środków gmina w realizację zadania wyłoży około 840 tys. zł, a pozostała kwota w wysokości niemalże miliona złotych zostanie pokryta ze zwrotu VAT.
 
Średzki Inkubator Przedsiębiorczości zapewni osobom prowadzącym działalność gospodarczą wyjątkowo kompleksowe wsparcie, uwzględniające preferencyjne warunki dostępu do lokali oraz usług doradczych i szkoleniowych. W planach ma być także obiektem wielu wydarzeń biznesowych, promujących lokalnych i subregionalnych przedsiębiorców. Podobna, innowacyjna inwestycja powstanie także w Budzowie w gminie Stoszowice.
 
Tutaj w ramach inwestycji planuje się wykonanie obiektu inkubatora przedsiębiorczości w Budzowie mieszczącego 15 lokali, warsztat z wyposażeniem, salę konferencyjną z wyposażeniem, kuchnię z pomieszczeniami przynależnymi, zaplecze sanitarne oraz socjalne i zagospodarowanie terenu - parkingu, a także terenów zielonych. W galerii można zobaczyć wizualizację obiektu.
 
– Cieszę się, że w najbliższych latach, gdy wszyscy będziemy musieli mierzyć się z gospodarczymi i społecznymi skutkami pandemii koronawirusa, stworzymy świetne warunki dla nowo powstających i już działających mikro i małych przedsiębiorców. W inkubatorze swoje miejsce odnajdą między innymi innowacyjne firmy zajmujące się tzw. inteligentnymi specjalizacjami oraz te z sektorów IT, Human Resources czy outsourcingu usług – podkreślał burmistrz Środy Śląskiej, Adam Ruciński. 
 
Inkubator w Środzie Śląskiej będzie nowoczesnym, dwukondygnacyjnym biurowcem o powierzchni użytkowej 760 mkw. W obiekcie znajdzie się między innymi 11 biur, open space oraz sala konferencyjna z zapleczem technicznym. Co ważne, będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz wyposażony w sprzęt i oprogramowanie, z którego będą korzystać przedsiębiorcy. Dzięki uwzględnieniu niezbędnych przyłączy projekt przewiduje dalszą rozbudowę budynku i budowę kolejnych obiektów towarzyszących inkubatorowi.
 
– Na Dolnym Śląsku już od wielu lat stawiamy na rozwój przedsiębiorczości. Środki unijne, które przeznaczyliśmy na wsparcie przedsiębiorców w perspektywie unijnej 2014-20 w znaczący sposób wpłynęły na wzrost konkurencyjności gospodarki, innowacyjności projektów i zmniejszenie poziomu bezrobocia. Realna i szybka pomoc we wdrażaniu konkretnych działań realizowanych szczególnie przez sektor MŚP to jeden z kluczowych elementów naszej strategii. Innowacyjne inkubatory przedsiębiorczości w Środzie Śląskiej i Stoszowicach idealnie się w nią wpisują – przekonywał Jerzy Michalak, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

em24.pl / UG Stoszowice / invest-map

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina otrzymała kilkumilionowe dofinansowanie. W Budzowie powstanie Inkubator Przedsiębiorczości!

  2020-08-31 09:24:27

  gość: ~Obiecanki

  Mariusz tyle mówiłeś o inkubatorze w budynku po liceum i co ... Pewnie wniosek był zatrudny do napisania...

 • 2020-08-31 10:46:29

  gość: ~czytelnik

  No i to jest realna pomoc dla przedsiebiorcow . Tylko pytanie dlaczego na takim zadoopiu a nie w Zabkowicach??? U nas trzy razy tyle wolano wcisnąć w komunikacje autobusową ktora jezdzic bedzie pare starszych babek z wiosek dwa razy w tygodniu .

 • 2020-08-31 23:16:29

  gość: ~Oj

  @~czytelnik
  w Ząbkowicach też działał w ubiegłym roku, nie wiem jak w tym. W ząbkowickim Inkubatorze Przedsiębiorczości można było uzyskać do 23 tys. na rozwój firmy

 • 2020-08-31 11:01:26

  gość: ~Ewa

  Wielkie brawa !!!!

 • 2020-08-31 13:29:07

  gość: ~re re

  Drogę byście wyremontowali, oświetlenie uliczne i chodnik i skończyli asfalt w Srebrnej a nie jakiś inkubator nikomu nie potrzebny do niczego

 • 2020-09-01 15:00:00

  gość: ~Mieszkaniec Gminy Stoszowice

  @~re re
  Dokładnie! Chodników nie ma, oświetlenia w wielu miejscach też brakuje. Rowy i drogi polne zaorane przez największych rolników potentatów, z pól się leje na posesje bo nie ma zrobionego odwodnienia. Gazociągu w gminie nie ma, śmieci drogie jak cholera, wielkogabarytowe nie są odbierane. Gancarz jedyne co potrafi to pozować do zdjęć z szyderczym uśmiechem i przypisywać sobie nie swoje zasługi. Zajmijcie się priorytetami w tej gminie!!!

 • 2020-08-31 14:59:45

  gość: ~aaa

  Inkubator jest potrzebny ale nie w takiej gminie, zabkowice powinny pozyskiwac srodki na cos takiego a nie wiejska gmina gdzie przedsiebiorcow nie ma a jak sa to rolnicy

 • 2020-09-04 20:36:25

  gość: ~Stoszowicianin

  ostatnio dodany post

  To że u Was nie ma,nie oznacza że w gminie Stoszowice nie może powstać taki inkubator. Być może taki inkubator przyciągnie inwestorów. Miejsca które są mniej rozwinięte, ale chcą się rozwijać powino się docenić.

 • 2020-08-31 22:43:12

  gość: ~ooooo

  Orzeszek ucz się od Gancarza!!!!!!

 • 2020-09-03 22:27:18

  gość: ~Zygmunt

  a ja mysle ze to jest wina mysliwych i i tego konia i to ze mięso jemy i w ogóle ze to jest takie dziwne ze w biedronce kurczaki mrozone i ogorki i pomidory i tak naprawdę te steki to wolowe to sa sztuczne i te te ryby tez

REKLAMA