Cis odpadł po karnych. Orzeł, Skałki i Sparta grają dalej

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: Karol Fester

II runda rozgrywek Pucharu Polski Podokręgu Piłki Nożnej w Wałbrzychu za nami. W meczach z udziałem ekip z powiatu ząbkowickiego sensacji nie było.

Orzeł Ząbkowice Śląskie wygrał 7:0 (2:0) w Domaszkowie z miejscowym Śnieżnikiem. Rywal biało-niebieskich w poprzedniej edycji zawędrował do finału PPN w Wałbrzychu, gdzie uległ Polonii/Stali Świdnica. Wczoraj domaszkowianie byli jednak tylko tłem dla Orła i zakończyli swoje rozgrywki bardzo szybko. Bramki dla podopiecznych Damian Okrojka strzelali: Raszpla x2, Szabat, Maciejewski, Lechocki, Łaski oraz Pachowicz. Mecz był też okazją do debiutu. Pierwszy raz w seniorskim zespole Orła zagrali juniorzy - Skotnicki i Pachowicz.

Pewne zwycięstwo odniosły też Skałki Stolec wygrywając 6:1 (3:1) w Starym Waliszowie z miejscową Spartą. Dwa gole dla Skałek zdobył Kobrzak, po jednym Zalot, Mikulski, Herdy i Prokop. Gospodarze odpowiedzieli bramką honorową w około 35. minucie gry.

Najwięcej emocji było jednak w starciu między Cisem Brzeźnica, a Spartą Ziębice. Brzeźniczanie postawili się Sparcie i choć jeszcze w poprzednim sezonie obie ekipy dzieliły dwie klasy różnicy, a w tym jedna, to na boisku trwał wyrównany pojedynek. Od 7 minuty prowadziła Sparta po trafieniu Nicponia, ale przed przerwą dwa gole zdobyli gospodarze. Najpierw Kuruc, a potem Łuka spowodowali, że to Cis schodził na przerwę z korzystnym wynikiem. Kilkanaście minut po zmianie stron do remisu 2:2 doprowadził Trepka i w związku z tym, że po 90. minutach nie było rozstrzygnięcia, to o awansie zadecydowały rzuty karne. W obu ekipach bohaterami byli bramkarze, którzy obronili sporo jedenastek. Ostatecznie po dziewięciu kolejkach rzutów karnych 5:4 zwyciężyli ziębiczanie i to oni awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.