Express-Miejski.pl

Strabag przebuduje ul. Ignacego Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich

grafika ilustracyjna fot.: UM Ząbkowice Śląskie

W ramach prac przebudowany zostanie odcinek o długości około 736 m od granicy działki drogi wojewódzkiej nr 385 przy ul. Bohaterów Getta do skrzyżowania z ul. Piastowską.

Remont drogi ma zakończyć się najpóźniej do końca października, a cały koszt zadania ma wynieść ponad 2.6 mln zł. Zrealizuje go firma Strabag, która w ostatnim czasie realizowała remont ul. Żeromskiego oraz Piastowskiej w Ząbkowicach Śląskich.
 
Szczegółowy zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej nawierzchni asfaltowej, tłuczniowej oraz gruntowej, korytowanie nawierzchni pod jezdnią, dojazdami do posesji i chodnikiem, wykonanie kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami studniami i studzienkami oraz wpustami ulicznymi, regulację istniejących włazów i studni, wykonanie stabilizacji, wykonanie podbudowy pod jezdnią, dojazdami do posesji i chodnikami, wykonanie ścieku przykrawężnikowego z kostki betonowej, wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej na chodnikach i zjazdach, wykonanie ścieku z korytek betonowych,  wykonanie opaski z kostki granitowej, wycinkę drzew oraz uporządkowanie terenu po prowadzonych pracach.
 
Na czas prac zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. O jej wprowadzeniu poinformujemy niebawem.
 
Gmina na przebudowę ul. Daszyńskiego pozyskała dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości inwestycji do kwoty ponad 3.3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych 2020. Po przetargu wynika, że samorząd ze swoich środków na remont trasy wyasygnuje w granicach 650 tys. zł.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strabag przebuduje ul. Ignacego Daszyńskiego w Ząbkowicach Śląskich

  2020-08-07 22:28:53

  gość: ~re re

  Do końca października? i Strabag? nie, no jaja jakieś, do końca roku nie skończą obiboki

 • 2020-08-08 09:52:31

  gość: ~anonim

  @~re re
  proponuję zatrudnić każdego sprawnego mieszkańca tej ulicy do ułożenia 5 kostek,

 • 2020-08-10 10:23:23

  gość: ~olaf

  @~re re

  Jak do października 2021 skończą to będzie dobrze. Mam nadzieję, że w umowie są zawarte kary dla wykonawcy za opóźnienia, bo jak dobrze pójdzie i będą się długo ociągać to może gmina jeszcze zarobi na tym remoncie, naprawdę

 • 2020-09-02 11:47:43

  gość: ~Iwona

  Przykre jest to, że panowie robotnicy nie zwracają uwagi na innych ludzi i od samego rana słychać głośne ku... chu... itp. Nie da się przejść z dziećmi. A w ogóle kiedy oni pracują? Od świtu stoją z kubkami i rozprawiają o głupotach. U psiego fryzjera mają jakąś klubo-kawiarnię? Kiedy by się nie przechodziło, to lecą z wiązanką i coś popiją. Ciekawe kiedy taki remont się naprawdę zakończy?

 • 2020-09-03 13:46:22

  gość: ~tak

  @~Iwona
  i nie masz komu się poskarżyć,bo kierownik polewa. Fakt mogliby się nie wydzierać i nie przeklinać przy dzieciach.

 • 2020-09-04 20:12:24

  gość: ~Wow

  @~Iwona
  Staram się teraz nie jeździć tamtędy, ale dzisiaj z ciekawości rano przejechałem i panowie niezłą ekipą z kubeczkami imprezowali pod krzyżem. Wracając po godzinie sytuacja się nie zmieniła. Niezłą pracę mają. A koniec października to chyba w 2021 roku, o to im chodziło.

 • 2020-09-08 19:44:15

  gość: ~haha

  @~Wow
  Tamtędy trzeba rano jechać slalomem, bo nie zejdą z drogi. Zawsze tam był syf, bo ta od fryzjera psiego wypuszcza psy na sranie koło krzyża i nigdy nie sprząta. Teraz jeszcze będzie od nich dowalone.

 • 2020-09-09 09:33:24

  gość: ~Jola

  ostatnio dodany post

  @~Iwona
  Tam przed 7 rano chyba jest najgłośniej i bluzgi lecą pod oknami. Współczuję ludziom, którzy tam mieszkają. Oni potrzebują około godziny na rozruch przed pracą,może mogłaby straż miejska chociaż zwrócić im uwagę żeby sie nie darli i nie bluzgali na środku drogi i to koło krzyża.

REKLAMA