Express-Miejski.pl

Srebrnogórska twierdza otwarta dla turystów w weekend majowy

Srebrnogórska twierdza będzie otwarta dla zwiedzających w weekend majowy

Srebrnogórska twierdza będzie otwarta dla zwiedzających w weekend majowy fot.: Twierdza Srebrna Góra

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od 1 do 3 maja twierdza w Srebrnej Górze będzie otwarta dla turystów. Zwiedzać indywidualnie będzie można zewnętrzną część fortyfikacji.

Twierdza od piątku 13 marca jest zamknięta dla zwiedzających. Zmieni się to już w nachodzącą majówkę! Z uwagi na zniesienie rządowych obostrzeń dotyczących możliwości przemieszczania się w celach rekreacji oraz wstępu do parków, lasów – otwarte zostanie główny punkt widokowy- Donjon (685 m. n.p.m) oraz ścieżka po otaczających go bastionach.

Teren Twierdzy Srebrna Góra w 2002 roku uchwałą Rady Gminy Stoszowice, został ustanowiony Fortecznym Parkiem Kulturowym, w którym poza dziedzictwem architektonicznym twierdzy i staromiejskiej zabudowy miasteczka, wiaduktów i budowli kolei sowiogórskiej, czy dawnymi sztolniami rud ołowiu i srebra – przyciąga malowniczymi widokami gór bardzkich i sowich.

Wejście do twierdzy odbywać będzie się za symboliczną opłatą wstępu – 6 zł (dzieci do lat 4 bezpłatnie), gdyż zwiedzanie odbywać będzie się bez przewodnika i tylko w częściach zewnętrznych fortyfikacji – dla zachowania bezpiecznego dystansu między gośćmi. Bramy twierdzy przez trzy dni majówki będą otwarte od godziny 10 do 18. Zachęcamy do zabrania koców i podziwiania widoków na dłużej.

Każdy, kto nas odwiedzi, będzie dla nas wsparciem w tym trudnym czasie… Wiemy, że na normalny powrót turystycznego życia twierdzy przyjdzie nam jeszcze jakiś czas poczekać. Imprezy i wydarzenia, w tym Święto Twierdzy, odwołaliśmy do czerwca. Mamy bardzo dużą nadzieję, że wszyscy spotkamy się zdrowi, bez maseczek a z kuflami i talerzami pełnymi regionalnych serów już 18 lipca na IV Festiwalu Piwa i Sera.

Nie jesteśmy pierwszą atrakcją turystyczną w regionie, która postanowiła udostępnić części zewnętrzne zabytku. Mamy na myśli – ogrody i tarasy Zamku Książ i Palmiarni, czy ogrody Zamku Sarny w Ścinawce Górnej. Ludzie z pewnością wykorzystają pierwszy „długi weekend” w tym roku, by wyjść z domów i przewietrzyć się w bezpieczny sposób. 

Twierdza Srebrna Góra

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA