Express-Miejski.pl

Rozgrywki piłkarskie w kraju zawieszone do 26 kwietnia. Widmo końca sezonu coraz bliżej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, Polski Związek Piłki Nożnej odwołał rozgrywki piłkarskie na wszystkich szczeblach do 26 kwietnia włącznie.

 - O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu - czytamy w komunikacie opublikowanym dziś przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Oznacza to, że inauguracja rundy wiosennej w niższych ligach zaplanowana na ostatni weekend marca i pierwszy weekend kwietnia nie dojdzie do skutku. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju i wzrastającą liczbę przypadków zakażenia koronawirusem, było to niemal pewne. 

Co dalej? Niewykluczone, że kluby z niższych lig do grania w tym sezonie już nie wrócą. Wydaje się, że mało realnym jest rozegranie rundy wiosennej w tradycyjny sposób nawet systemem sobota (niedziela) - środa - sobota (niedziela) ze względu na obowiązki zawodowe znacznej ilości graczy występujących w niższych ligach. W mediach pojawiło się też kilka innych pomysłów - od anulowania wyników i pozostawienia na kolejny sezon niezmienionych składów lig, przez zakończenie sezonu, zakwalifikowaniu aktualnych wyników i na tej podstawie ustalenia spadków i awansów, po podział lig na grupę mistrzowską, która zagra o awans (zespoły z miejsc 1-8) i grupę spadkową (drużyny z miejsc 9-16) która będzie rywalizowała o utrzymanie. Ten ostatni scenariusz byłby możliwy, gdyby udało się wznowić rozgrywki nawet w połowie maja. - Każdy zespół miałby bowiem do rozegrania tylko siedem meczów - podkreślają zwolennicy tej idei.

Koronawirus na dobre storpedował rozgrywki piłkarskie niemal na całym świecie. Pojawia się coraz więcej głosów, że w tym sezonie zawodnicy na boiska już nie wybiegną. O rok przesunięto też Mistrzostwa Europy. Co będzie dalej i jakie decyzje zostaną podjęte? Pozostaje czekać na kolejne komunikaty i jak zgodnie podkreślają trenerzy wszystkich klubów, trenować indywidualnie.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozgrywki piłkarskie w kraju zawieszone do 26 kwietnia. Widmo końca sezonu coraz bliżej

  2020-03-20 15:11:45

  gość: ~Wieszcz

  Nie odbędzie się runda rewanżowa, ale tez nowy sezon -- runda jesienna.

 • 2020-03-20 15:13:59

  gość: ~kibic

  @~Wieszcz

  aż tak daleko w przyszłość bym nie wybiegał - runda jesienna nowego sezonu to dopiero połowa sierpnia

 • 2020-03-23 21:01:20

  gość: ~R2d2

  ostatnio dodany post

  Tylko TARNOVIA. Auuuu

REKLAMA