Express-Miejski.pl

75-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie. Strażacy szukają archiwalnych materiałów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: OSP Budzów

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie obchodzi w tym roku 75-lecie istnienia. W związku z tą rocznicą strażacy poszukują historycznych materiałów związanych z jednostką.

Ochotnicza Straż Pożarna w Budzowie została założona 14 października 1945 roku. Pierwsza zbiórka OSP Budzów miała miejsce cztery dni później, a pierwszym samochodem, którym dysponowała jednostka strażaków-ochotników z Budzowa (wcześniej Rokietnice) był Mercedes Benz z 1954 roku.

- Chcielibyśmy przy okazji tej zacnej rocznicy zaprosić Państwa do współpracy i pomocy w pozyskaniu materiałów. Naszym obowiązkiem jest przekazanie młodym druhom, pokoleniom jak najwięcej wiedzy i informacji o działaności naszej jednostki. Mamy również nadzieję, że akcja poszukiwania w domowych zasobach materiałów zachęci Państwa do wspólnych rozmów, wspomnień - mówi Łukasz Sikorski, strażak-ochotnik miejscowej jednostki.

Zapraszamy do przysyłania informacji, zdjęć o działalności OSP mail: osp-budzow@wp.pl. Informacje przysyłane nam drogą elektroniczną bedą umieszczane na profilu facebookowym strażaków-ochotników z Budzowa.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 75-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie. Strażacy szukają archiwalnych materiałów

  2020-03-05 13:25:46

  gość: ~Wożnica

  Dziewięć lat czekali na samochód, wcześniej do pożarów, pędem na piechotę. Coś mi się wydaje, że z tymi rocznicami to lekka przesada.

 • 2020-03-05 13:34:41

  gość: ~hehe

  ostatnio dodany post

  końmi latali

REKLAMA