Express-Miejski.pl

Buczko wrócił na pomost i zgarnął tytuł mistrza Polski

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Jarosław Buczko z kolejnym sukcesem w Mistrzostwach Polski. 27-latek okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 100 kg, a w kategorii wiekowej zajął drugie miejsce.

Zawody rangi Mistrzostw Polski Federacji WPC w wyciskaniu sztangi leżąc odbyły się 22 września we Wrocławiu. Ząbkowicki klub Power Team Ząbkowice Śląskie reprezentował jedynie Jarosław Buczko, gdyż pozostali zawodnicy budują formę na kolejne starty, m.in. Puchar Świata czy Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce.

Dla Jarosława Buczko ubiegłotygodniowy start był pierwszym po ponad dwumiesięcznej kontuzji, której sportowiec doznał na początku kwietnia. Uraz naderwania przyczepu mięśnia piersiowego mniejszego okazał się na tyle poważny, że początkowo 27-latek nie mógł wykonać prostego uchu ręką. Szybkie działania po urazie spowodowały, że po kilku dniach mogłem swobodnie ruszać ręką w pełnym zakresie, jednak nie było mowy o powrocie do wyciskania. Do lekkich treningów wróciłem po ponad dwóch miesiącach i powoli staram się wrócić do formy. Nie jest ona jeszcze optymalna, co z resztą widać po wyniku - mówi sieroszowianin.

We Wrocławiu Buczko w drugim podejściu zaliczył ciężar 215 kg. To dało mu pierwsze miejsce w kategorii wagowej i drugie w kategorii wiekowej. - Ciężko było się spodziewać super wyniku. Jest on daleki od formy życiowej, kiedy w górę szły już ciężary 230 kg, jednak cieszę się, że udało się wygrać i w niezłym stylu powrócić na pomost. Teraz przede mną, jak i pozostałymi członkami klubu tarty w mistrzostwach świata, Europy oraz Pucharze Świata - dodaje zawodnik reprezentujący Power Team Ząbkowice Śląskie.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA