III Bieg Szlakiem Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim [foto]

III bieg szlakiem Marianny Orańskiej

III bieg szlakiem Marianny Orańskiej fot.: em24.pl

Marcin Gajewski okazał się najlepszym zawodnikiem na dystansie 10 km podczas dzisiejszego III biegu Szlakiem Marianny Orańskiej. Na odcinku 5 km wygrał Tomasz Kowal.

Na starcie trzeciej edycji biegu zorganizowanego w Kamieńcu Ząbkowickim stanęło blisko 50 zawodników. Zwycięzcy dłuższej trasy przebiegnięcie od startu do mety zajęło 39 minut i 16 sekund. Drugi Radosław Panek stracił do niego minutę i 18 sekund, zaś trzeci Rafał Michalak 3 minuty i 16 sekund. Łącznie na tym dystansie sklasyfikowano 17 biegaczy.

Na odcinku 5 km rywalizowało ich dokładnie 30. Triumfował Tomasz Kowal z czasem 18 minut i 6 sekund, przed Maciejem Błauciakiem i Michałem Piłatem. Ten pierwszy do zwycięzcy stracił 23 sekundy, a Piłat na mecie zaledował się po 19 minutach i 47 sekundach.

Wszyscy zawodnicy, którzy dotarli na metę otrzymali medale, natomiast najlepsi biegacze w poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani pucharami i gadżetami promocyjnymi gminy Kamieniec Ząbkowicki.