Express-Miejski.pl

V edycja „Bardzkiej Piąteczki”. Ścigało się kilkudziesięciu biegaczy [foto]

„Bardzka Piąteczka” w obiektywie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Piotr Kociołowicz okazał się najszybszy na najdłuższej trasie V edycji „Bardzkiej Piąteczki”. Na krótszych triumfowali Marcin Gajewski i Andrzej Cendrowski.

Około 50 zawodników i zawodniczek głównie z powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego wzięło udział w cyklicznej imprezie biegowej organizowanej w Bardzie. Start i meta wyścigu, niezależnie od wybranego dystansu, usytuowane były przy hotelu Bardo, a trasa prowadziła zawodników głównie przez tereny leśne.

Piotr Kociołowicz z Janowca 15 km trasę pokonał w czasie 1 godz. 5 min i 2 sek. i okazał się zdecydowanie najszybszym zawodnikiem. Drugą pozycje zajął Tomasz Kowal z czasem 1 godz. 7 min i 6 sek., a trzecie miejsce w kategorii OPEN na najdłuższym dystansie powędrowało do Lidii Niekraś (czas: 1 godz. 12 min i 19 sek.).

Na trasie o długości 10 km najszybszy był Marcin Gajewski, który osiągnął czas 45 minut i 47 sekund, wyprzedzając Adama Wcisło i Ryszarda Maślaka. Ten pierwszy do zwycięzcy stracił minutę i 17 sekund, drugi wpadł na metę po 50 minutach i 36 sekundach spędzonych na trasie.

Wśród najliczniej obsadzonej kategorii na 5 km na najwyższym stopniu podium zameldował się Andrzej Cendrowski (czas: 20 minut 38 sekund) przed Piotrem Barnasiem i Maciejem Błauciakiem. Barnasiowi pokonanie pięciokilometrowego dystansu zajęło 21 minut i 1 sekundę, a Błauciak wpadł na metę cztery sekundy później.

Organizatorem wydarzenia była gmina Bardo przy współpracy z właścicielami Hotelu Bardo. Imprezę poprowadził Marek Bernaczek. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w imprezie, a zwycięzcy poszczególnych kategorii dodatkowo puchary. Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie UltimaSport.pl, która była odpowiedzialna za pomiar czasu.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • V edycja „Bardzkiej Piąteczki”. Ścigało się kilkudziesięciu biegaczy [foto]

    2019-09-09 06:02:58

    gość: ~Jjajaj

    ostatnio dodany post

    Ale naciągacie 50?? Ledwie poniżej 40 ale 50!to brzmi lepiej...fajna trasa szkoda ze coraz mniej ludzi..

REKLAMA