Express-Miejski.pl

XXIII turniej piłkarski w Rudnicy im. Ireneusza Kostana. Będą rywalizować o puchar wójta

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

18 sierpnia o godz. 13 na boisku w Rudnicy odbędzie się XXIII Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana o puchar wójta gminy Stoszowice. 

W turnieju weźmie udział sześć drużyn: Wieża Rudnica, Cis Brzeźnica, Perła Płonica, Piasek Potworów, Przedborowianka Przedborowa oraz reaktywowany zespół Tarnovii Tarnów.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania swoim drużynom. Jak zwykle będzie dobrze zaopatrzony bufet, a przy boisku znajduje się plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna, więc można aktywnie spędzić niedzielne popołudnie - zachęca Monika Czekaj, współorganizatorka turnieju.

Zawodnicy będą grali na pełnowymiarowym boisku po 11 zawodników. Zespoły będą rywalizować w dwóch grupach, gdzie będą rozgrywać mecze systemem „każdy z każdym”. Następnie drużyny z trzecich miejsc w tabeli zagrają mecz o piąte miejsce, drużyny z drugich miejsc o trzecie, natomiast zwycięzcy grup zmierzą się w finale. Organizator zastrzega sobie prawo braku organizacji meczu o piąte miejsce w zależności od tempa turnieju. Mecze będą trwały 2x15 minut, a w czasie spotkania każda drużyna może dokonać dowolnej ilości zmian w swoim zespole z możliwością powrotu na boisko.

W przypadku, gdyby któryś zespół nie dotarł na turniej, forma rozgrywek zostanie zmieniona. Mecze będą odbywały się systemem „każdy z każdym” bez podziału na grupy. Wówczas za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry będzie można otrzymać trzy punkty, za porażkę zero. W przypadku remisu odbywał się będzie konkurs rzutów karnych. Zespół, który zwycięży po karnych zgarnia dwa punkty, przegrany jeden.

Ireneusz Kostan to były bramkarz Wieży, który w przeszłości podczas jednego z meczów tak niefortunnie interweniował, że uderzył głową w słupek. W nocy dostał ataku padaczki i zmarł we śnie. - Od tej pory systematycznie staramy się robić turniej jego imienia, aby uczcić jego pamięć – dodaje Monika Czekaj.

Przed rokiem najlepsza okazała się Wieża Rudnicadruga była Perła Płonica, a na ostatnim stopniu podium stanęli zawodnicy Gromu Stoszowice. Przyznano również nagrody indywidualne. Królami strzelców okazali się Remigiusz Markiel (Wieża Rudnica) i Łukasz Idzi (Grom Stoszowice), którzy strzelili po trzy gole. Najlepszym bramkarzem został Patryk Tomaszewski z Wieży Rudnica, a nagroda dla najlepszego zawodnika turnieju powędrowała do Krzysztofa Niziołka (Perła Płonica).

22. TURNIEJ IM. IRENEUSZA KOSTANA [RELACJA + FOTOGALERIA] [KLIK]

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA