Express-Miejski.pl

Wieża Rudnica najlepsza w turnieju piłkarskim im. Kostana [foto]

22. Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana fot.: mwinnik / em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

24 czerwca na boisku w Rudnicy odbył się 22. Turniej Piłkarski im. Ireneusza Kostana w ramach Rodzinnego Pikniku Sportowego. Najlepsza okazała się Wieża Rudnica.

- Ireneusz Kostan to były bramkarz Wieży, który kilkanaście lat temu podczas jednego z meczów tak niefortunnie interweniował, że uderzył głową w słupek. W nocy doznał ataku padaczki i zmarł we śnie. Od tej pory systematycznie staramy się robić turniej jego imienia, aby uczcić jego pamięć – mówi Monika Czekaj, prezes Wieży Rudnica i współorganizatorka turnieju.

W turnieju piłkarskim wzięło udział sześć drużyn: Przedborowianka Przedborowa, Cis Brzeźnica, Piasek Potworów, Perła Płonica, Grom Stoszowice oraz gospodarz Wieża Rudnica. Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy każdym. Mecze trwały po 2x15 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, za remis 1 pkt, a przy porażce - 0 pkt. Po fazie grupowej odbyła się faza pucharowa, w której rywalizowano o poszczególne miejsca.

Pierwsze miejsce zajęła Wieża Rudnica, druga była Perła Płonica, a na ostatnim stopniu podium stanęli zawodnicy Gromu Stoszowice. Przyznano również nagrody indywidualne. Królami strzelcówi okazali się Remigiusz Markiel (Wieża Rudnica) i Łukasz Idzi (Grom Stoszowice), którzy strzelili po trzy gole. Najlepszym bramkarzem został Patryk Tomaszewski, piłkarz Wieża Rudnica, a nagroda Najlepszego Zawodnika Turnieju powędrowała do Krzysztofa Niziołka (Perła Płonica).

Między spotkaniami piłkarskimi sołectwa rywalizowały ze sobą w I Turnieju Wsi Gminy Stoszowice. Nie zapomniano również o atrakcjach dla najmłodszych. Przygotowano dla nich różne zabawy i konkursy z nagrodami. Ponadto mogli się wyszaleć na dmuchanych zamkach. Na imprezie dostępny był bufet, dania z grilla, frytki, wata cukrowa oraz popcorn.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu „Rodzinny Piknik Sportowy integracją mieszkańców wsi Rudnica i gminy Stoszowice” dofinansowanego w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

- Dziękujemy wszystkim drużynom oraz sędziom za udział w turnieju. Dziękujemy również mieszkańcom gminy Stoszowice, którzy w niedzielne popołudnie w dużej ilości przybyli dopingować własne drużyny. Dziękujemy także wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju, a było tych osób sporo. Zapraszamy za rok - mówili po turnieju organizatorzy.

Faza grupowa:
Grupa A:

Przedborowianka Przedborowa – Grom Stoszowice 1:3
Grom Stoszowice – Wieża Rudnica 1:2
Przedborowianka Przedborowa – Wieża Rudnica 0:3

Grupa B:
Piasek Potworów – Perła Płonica 0:2
Perła Płonica – Cis Brzeźnica 3:0
Piasek Potworów – Cis Brzeźnica 0:1

Faza pucharowa: 

mecz o 5. miejsce:
Przedborowianka Przedborowa – Piasek Potworów 1:1 (karne 4:3)

mecz o 3. miejsce:
Grom Stoszowice – Cis Brzeźnica 1:0

Finał:
Wieża Rudnica – Perła Płonica 2:1

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Wieża Rudnica
II miejsce: Perła Płonica
III miejsce: Grom Stoszowice
IV miejsce: Cis Brzeźnica
V miejsce: Przedborowianka Przedborowa
VI miejsce: Piasek Potworów

mwinnik / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA