Express-Miejski.pl

Juniorzy Orła na dwóch biegunach. Młodsi z awansem do ligi wojewódzkiej, starsi pod kreską

Juniorzy młodsi Orła w barażach o ligę wojewódzką okazali się bezkonkurencyjni fot.: mp

Juniorzy młodsi ząbkowickiego Orła prowadzeni przez trenera Piotra Kupca po świetnej rundzie wiosennej awansowali do II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych.

W rozegranych 10 spotkaniach III Okręgowej Ligi Juniorów Młodszych gr. 3, młode Orły okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając 9 spotkań i 1 remisując. Bilans bramkowy w tych meczach to 68 bramek strzelonych, przy 9 straconych. 
 
Zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie dało ząbkowickiej młodzieży prawo startu gry w barażach o ligę wojewódzką, w których wzięły udział zwycięzcy gr. 1 i 2. Tam też Orły nie miały sobie równych wygrywając odpowiednio z Lechią Dzierżoniów 5:2 oraz Victorią Wałbrzych 4:0.
 
Najskuteczniejszym zawodnikiem wiosny został Mateusz Szabatowski, który na swoim koncie zgromadził 18 bramek. Za nim uplasowali się Daniel Malczyk (14) oraz Szymon Matusik (8) i Mikołaj Piątek (8).
 
Warto zaznaczyć, że drużyna z rocznika 2003 po raz kolejny wywalczyła awans - wcześniej do lig wojewódzkich awansowali jako młodzicy, a później zrealizowali dwa awanse w wieku trampkarzy (z ligi okręgowej do II Ligi Wojewódzkiej, następnie z II Wojewodzkiej do I Wojewódzkiej). Po skończeniu wieku trampkarza w klubie nie było sekcji juniora młodszego, więc ząbkowiczanie musieli zaczynać grę na tym poziomie wiekowym od najniższej klasy rozgrywkowej.
 
- Mocniejsze akademie często korzystają z usług naszych wychowanków - po sezonie klub opuszczą Jakub Krocz, Szymon Matusik, Daniel Malczyk i Paweł Skotnicki (wszyscy Miedź Legnica). Mateusz Boboński zaś spełniać będzie się w piłce ręcznej. Mateusz tej zimy wraz z reprezentacja Dolnego Śląska wywalczył Mistrzostwo Polski będąc jednym z ważniejszych jej zawodników - mówi Piotr Kupiec, trener zespołu. Szkoleniowiec młodych Orłów zaprasza również młodych zawodników z roczników 2003 i 2004, którzy czują się na siłach, aby reprezentować barwy Orła na arenie wojewódzkiej.
 
Juniorzy starsi w strefie spadkowej
 
Rundy wiosennej do udanej nie zaliczą natomiast juniorzy starsi ząbkowickiego Orła grający w lidze wojewódzkiej. Po bardzo dobrym początku sezonu, im dalej w las, tym szło im gorzej. Problemy kadrowe spowodowały, że ząbkowiczanie na mecze jeździli w okrojonym składzie i nie potrafili nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikami. 19 punktów, z czego niemal wszystkie wywalczone w rundzie jesiennej, nie dały biało-niebieskim powodu do dumy na koniec rozgrywek. Orzeł zajął 13 miejsce w gronie 14 zespołów i to czy zagra w przyszłym roku na poziomie wojewódzkim zależy od decyzji organizacyjnych, m.in. od tego czy liga zostanie powiększona do szesnastu zespołów, czy też mistrzowie lig okręgowych wyrażą chęć gry na poziomie wojewódzkim.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Juniorzy Orła na dwóch biegunach. Młodsi z awansem do ligi wojewódzkiej, starsi pod kreską

  2019-06-24 12:58:26

  gość: ~Coś wiedzący

  Brawo juniorzy , brawo trener, brawo Orzeł.A gdzie grają juniorzy Unii Bardo, Zamkowii, Polonii,Skałek? Bardzo proszę się pochwalić, jedyna szansa.

 • 2019-06-24 13:08:54

  gość: ~PiotrKupiec

  ostatnio dodany post

  @~Coś wiedzący
  Za pierwszą cześć Twojej wypowiedzi - dziękujemy ( miłe słowa po wykonanej ciężkiej pracy zawsze cieszą).
  Na drugą prowokacyjną postanowiłem odpowiedzić ja, zanim poleci fala hejtu...
  U mnie w drużynie grają chłopcy z Barda, Cieplowód, Kamieńca, Braszowic, Ożar, Zwróconej, Nowej Rudy czy też Bystrzycy Kłodzkiej.
  Uwierz mi, że gdyby nie posiłki z ościennych miejscowości i klubów, to tez byłby spory kłopot aby wystawić drużynę z jednego rocznika.
  Pozdrawiam

REKLAMA