Express-Miejski.pl

Magiczna historia Ciepłowód i Borohradka

eMKa/Express-Miejski.pl fot.: eMKa/Express-Miejski.pl

W czerwcu 2012 roku w gminie Ciepłowody miała miejsce impreza, której tematem przewodnim były magiczne opowieści na styku legend, baśni w powiązaniu z historią i elementami fantasy. Zwieńczeniem projektu polsko – czeskiego jest dwujęzyczna publikacja oraz gra planszowa.

W ramach współpracy transgranicznej gminy Ciepłowody i Borohradek (Czechy) została wydana książka z legendami, które spisane były przez mieszkańców. Bogate i barwne wydanie zostało opatrzone ilustracjami stworzonymi podczas warsztatów, jakie miały miejsce w czasie imprezy. Wkrótce powstanie także gra stolikowa, której scenariusz napisały dzieciaki pod okiem specjalistów. Lepszej promocji dla gminy nie można było sobie wyśnić.

- Prace wszystkich uczestników zostały zamieszczone w książce. Każda z legend jest opublikowana w dwóch językach – opowiada Edyta Zielonka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Ciepłowodach. – Wszystkie prace, książka i gra zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującej projekt. A będzie to kolejna wspólna impreza, która planowana jest na przełom września/października tego roku.

Kontynuacja podobnych imprez jest już planowana. Uczestnicy doskonale bawili się, a także poznawali nie tylko kulturę polską, ale i czeską.

eMKa/Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Magiczna historia Ciepłowód i Borohradka

  2013-01-17 17:33:23

  eMKa/Express-Miejski.pl

  W czerwcu 2012 roku w gminie Ciepłowody miała miejsce impreza, której tematem przewodnim były magiczne opowieści na styku legend, baśni w powiązaniu z historią i elementami fantasy. Zwieńczeniem projektu polsko – czeskiego jest dwujęzyczna publikacja oraz gra planszowa.

 • 2013-01-20 22:27:20

  gość: ~Magia

  Magia Ciepłowód i Botohtadka wprost powala na kolana!! To genialny sposób na marnowanie publicznych pieniędzy. I kto tego typy projekty zatwierdza i dofinansowywuje?? Powinien siedziec w kryminale!! !!Wiecej takich pieknych projektów

 • 2013-01-21 22:51:36

  gość: ~re-Magia

  ostatnio dodany post

  Tego typu projekty zatwierdza i dofinansowuje "Komitet Monitorujący powoływany przez Ministra Rozwoju Regionalnego. Pracom Komitetu Monitorującego przewodniczy przedstawiciel Ministra Rozwoju Regionalnego. W skład Komitetu Monitorującego wchodzą:
  przedstawiciel Instytucji Zarządzającej,
  przedstawiciel koordynatora NSRO,
  przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za zakres działań realizowanych w ramach poszczególnych programów operacyjnych,
  przedstawiciel ministra finansów,
  przedstawiciel instytucji koordynującej proces lizboński w Polsce,
  przedstawiciel instytucji certyfikującej,
  przedstawiciele samorządów terytorialnych,
  przedstawiciele partnerów społeczno-gospodarczych,
  przedstawiciel instytucji ds. koordynacji strategicznej,
  przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów.
  Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego mogą brać udział w posiedzeniach Komitetów w roli doradców lub obserwatorów." /źródło: http://www.ewt.gov.pl/
  JAK WIDAĆ SAMI DYLETANCI ;/

REKLAMA


REKLAMA