W czerwcu 2012 roku w gminie Ciepłowody miała miejsce impreza, której tematem przewodnim były magiczne opowieści na styku legend, baśni w powiązaniu z historią i elementami fantasy. Zwieńczeniem projektu polsko – czeskiego jest dwujęzyczna publikacja oraz gra planszowa.
W ramach współpracy transgranicznej gminy Ciepłowody i Borohradek (Czechy) została wydana książka z legendami, które spisane były przez mieszkańców. Bogate i barwne wydanie zostało opatrzone ilustracjami stworzonymi podczas warsztatów, jakie miały miejsce w czasie imprezy. Wkrótce powstanie także gra stolikowa, której scenariusz napisały dzieciaki pod okiem specjalistów. Lepszej promocji dla gminy nie można było sobie wyśnić.
- Prace wszystkich uczestników zostały zamieszczone w książce. Każda z legend jest opublikowana w dwóch językach – opowiada Edyta Zielonka, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Ciepłowodach. – Wszystkie prace, książka i gra zostaną zaprezentowane na spotkaniu podsumowującej projekt. A będzie to kolejna wspólna impreza, która planowana jest na przełom września/października tego roku.
Kontynuacja podobnych imprez jest już planowana. Uczestnicy doskonale bawili się, a także poznawali nie tylko kulturę polską, ale i czeską.
eMKa/Express-Miejski.pl
Magiczna historia Ciepłowód i Borohradka
2013-01-17 17:33:23
eMKa/Express-Miejski.pl
W czerwcu 2012 roku w gminie Ciepłowody miała miejsce impreza, której tematem przewodnim były magiczne opowieści na styku legend, baśni w powiązaniu z historią i elementami fantasy. Zwieńczeniem projektu polsko – czeskiego jest dwujęzyczna publikacja oraz gra planszowa.
2013-01-20 22:27:20
gość: ~Magia
Magia Ciepłowód i Botohtadka wprost powala na kolana!! To genialny sposób na marnowanie publicznych pieniędzy. I kto tego typy projekty zatwierdza i dofinansowywuje?? Powinien siedziec w kryminale!! !!Wiecej takich pieknych projektów
2013-01-21 22:51:36
gość: ~re-Magia
ostatnio dodany post
Tego typu projekty zatwierdza i dofinansowuje "Komitet Monitorujący powoływany przez Ministra Rozwoju Regionalnego. Pracom Komitetu Monitorującego przewodniczy przedstawiciel Ministra Rozwoju Regionalnego. W skład Komitetu Monitorującego wchodzą:
przedstawiciel Instytucji Zarządzającej,
przedstawiciel koordynatora NSRO,
przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za zakres działań realizowanych w ramach poszczególnych programów operacyjnych,
przedstawiciel ministra finansów,
przedstawiciel instytucji koordynującej proces lizboński w Polsce,
przedstawiciel instytucji certyfikującej,
przedstawiciele samorządów terytorialnych,
przedstawiciele partnerów społeczno-gospodarczych,
przedstawiciel instytucji ds. koordynacji strategicznej,
przedstawiciel Prezesa Rady Ministrów.
Przedstawiciele Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego mogą brać udział w posiedzeniach Komitetów w roli doradców lub obserwatorów." /źródło: http://www.ewt.gov.pl/
JAK WIDAĆ SAMI DYLETANCI ;/
REKLAMA
REKLAMA