Express-Miejski.pl

Wielki sukces ulicznych jasełek w Ząbkowicach Śl.

Orszak Trzech Króli fot.: eMKa/Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Pomimo padającego deszczu i temperatury sięgającej niewiele ponad 3 stopnie Celsjusza, ulicami Ząbkowic Śląskich przeszedł malowniczy korowód, który zjednoczył mieszkańców miasta w jednej, wspólnej idei – uczczenia Święta Trzech Króli.

Padający deszcz nie oszczędził uczestników Orszaku. Padało nieprzerwanie przez cały czas. Pogoda jednak nie odstraszyła mieszkańców, którzy wyszli na ulice miasta, by zobaczyć po raz pierwszy uliczne jasełka.

- Rozdaliśmy ponad dwa tysiące śpiewników i tyle samo koron – mówi Elżbieta Wąż zaangażowana w organizację Jasełek – Korowód był dość liczny, aczkolwiek nie miałam czasu rozglądnąć się bardziej, bo byłam zajęta, jednak myślę, że Ząbkowice mają powody do zadowolenia. Taka impreza powinna odbywać się cyklicznie. Jest to świetny sposób na zintegrowanie ludzi, ściągnięcie ich w jedno miejsce i wspólne kolędowanie.  

Paulince Malinowskiej i jej młodszej siostrzyczce Martynce bardzo podobały się uliczne jasełka. Stroje aniołków w jakich  wystąpiły przygotowała mama.

- Jest bardzo fajnie, jestem dziś aniołkiem i w przyszłym roku także nim będę – mówi zadowolona i przemoczona Martynka.

Prócz aniołów na jasełkach można było spotkać dość liczną grupę diabłów, które namawiały do złego i odciągały od uczestnictwa w orszaku.

- Nie podobała mi się postawa ludzi, bo nie chcieli mnie słuchać –ubolewa przywódca czarciej drużyny – Jednak czarnym charakterem jest być ciężko i przede wszystkim smutno, bo wszyscy stronią od diabła. Jestem zachwycona tym, że przyszło tyle ludzi pomimo niesprzyjającej pogody. Ludzie się poprzebierali, co świadczy o ich odwadze. Ci którzy przyszli wyznali także swoją wiarę i nie wstydzą się Boga i swojej religii.

Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek zapowiada, że kolejne edycje Orszaku Trzech Króli będą jeszcze lepsze, a na ząbkowickie ulice wyjedzie znacznie liczniejsza grupa mieszkańców.

- Jestem zaskoczony, poza pogodą wszystko się udało. Jest świetna atmosfera. W orszaku wzięło udział wiele dzieci, rodzin i cieszę się, że mieszkańcy tak mocno się włączyli.

W przygotowania zaangażowanych było kilkadziesiąt osób. Scenografię przygotował Michał Rudnicki.

9 rodzin zgłosiło się do konkursu na najpiękniejszy i najciekawszy kostium. Rozstrzygnięcie i przyznanie Nagrody Trzech Króli będzie miało miejsce 13 stycznia.

eMKa/Express-Miejski.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA