Express-Miejski.pl

O tym czego kobiety nie lubią robić na święta

Przygotowania do świąt fot.: eMKa/Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Sulisławicach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają w najlepsze. Nie chodzi tylko o porządki w domu. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich robią ozdoby świąteczne, a przy okazji opowiadają o obowiązkach przedświątecznych.

Praca w świetlicy wiejskiej wre. Najważniejsze, by ozdoby były ręcznie robione i niespotykane. Liczy się pomysłowość i oryginalność. Dlatego pani Janka robi bombki na szydełku. Kreatywności paniom z Sulisławic nie brakuje.

Do świąt co prawda pozostało już niewiele czasu, dlatego atmosfera w świetlicy jest iście świąteczna. Panie opowiadają o tym, jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w ich domu, dzielą się przepisami, a także zmartwieniami jakie towarzyszą pracy w domu.

- Najbardziej nie lubię myć okien – mówi pani Janka – Na święta wyjeżdżam. Piekę dwa ciasta, robię pierogi i kapuśniaczki, i jadę do syna.

Pani Irena, sołtys wsi, z kolei nie cierpi robić karpia w galarecie.

- W porządkach domowych pomaga mi mąż. Kolację wigilijną przygotowuję już sama. Wolę jak nikt mi się nie kręci po kuchni – śmieje się.

Rola kobiet często jest niedoceniana, a to przecież na ich barkach spoczywa organizacja jednego z największych spotkań w gronie rodzinnym.

eMKa/Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA