Express-Miejski.pl

W kometkę nie tylko na plaży

W kometkę nie tylko na plaży

W kometkę nie tylko na plaży fot.: Andrzej Wawrzyniak/Szkolny Związek Sportowy

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego zdobywają nie tylko laury naukowe, ale także z powodzeniem biorą udział w różnych zawodach sportowych.

W ząbkowickiej Hali Słonecznej odbył się strefowy turniej badmintona. III LO reprezentowała drużyna mieszana w składzie: Elżbieta Nowak, Paulina Ścigaj, Mikołaj Maciejewski, Wiktor Chalcarz i Mikołaj Hudy. Przyszło nam rywalizować
z dziesięcioma innymi ekipami: z Wałbrzycha, Dzierżoniowa, Kłodzka, Świdnicy Ziębic i z Ząbkowic Śląskich.

Rozgrywki były prowadzone w systemie kolejno: singiel dziewcząt, singiel chłopców, debel dziewcząt, debel chłopców i ewentualna gra mieszana. Każdy pojedynek toczył się do dwóch wygranych setów. By drużyna zwyciężyła, należało zdobyć trzy „duże punkty” przyznawane za wygraną w danym meczu.

W pierwszej rundzie nasi zawodnicy pauzowali, ponieważ otrzymali wolny los. W ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną „B” z ZS nr 7 w Wałbrzychu i wygrali gładko 3:0. Półfinał to wygrany pojedynek z wałbrzyskim ZS nr 4 (także 3:0). Najtrudniejszą batalią był finał z zespołem „A” z ZS nr 7 w Wałbrzychu. Jednak i z tego meczu wyszliśmy zwycięsko (3:0) i ku uciesze naszego opiekuna, Bogusława Wołyńca, zdobyliśmy I miejsce.

Nagrodą – oprócz medali – było prawo gry w zawodach rangi dolnośląskiej.

Finał wojewódzki odbył się 14 listopada br. w Jeleniej Górze. W dobrych nastrojach podjęliśmy dużo trudniejsze wyzwanie. Tym razem trzeba było stanąć w szranki m.in. z ekipami ze Szkół Mistrzostwa Sportowego. W fazie grupowej wygraliśmy z ZSZ w Złotoryi. Następnie po zaciętym boju ulegliśmy ZSO w Kamiennej Górze.

Otrzymaliśmy awans do dalszego etapu turnieju z drugiego miejsca. W fazie pucharowej przyszło nam się zmierzyć z bardzo wyrównaną i mocną drużyną z Milicza. Niestety, odpadliśmy z zawodów, kończąc je na V miejscu (na 12 ekip).

Wiktor Chalcarz

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA