Express-Miejski.pl

Bieg Po Złoto – relacja [foto i video]

Bieg Po Złoto

Bieg Po Złoto fot.: www.exmedio.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kolejna edycja biegu po podziemiach dawnej Kopalni Złota dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć. Nietypowy profil trasy BIEGU PO ZŁOTO sprawia, że jest to jedyne w Polsce widowiskowe i wyjątkowe wyzwanie łączące elementy biegu górskiego, przełajowego i podziemnego!

Na zawodników czekało 5 km niezwykłej trasy wiodącej przez podziemne korytarze, strome podbiegi i jary. Trasa była bardzo malownicza, ale też momentami trudna technicznie. Trzeba było koncentrować się nie tylko na tempie, lecz także na precyzji biegu - niskie stropy w sztolniach, metalowe podziemne schody (ponad 30 m!) czy tory podziemnej kolejki wymagały zachowania szczególnej uwagi. Część trasy na powierzchni była nie mniej wymagająca, a dwa strome, leśne podbiegi zmusiły wielu zawodników do sporego wysiłku.

Mimo tak trudnego biegu różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami były minimalne i o zajętym miejscu decydowały nie tylko sekundy, ale także i setne części.

Zwycięzcami BIEGU PO ZŁOTO 2012 zostali:

kategoria WOMEN OPEN
1. Agnieszka Jarosz, Polska, czas: 00:31:29,70
2. Olga Tanasheva, Rosja, czas: 00:32:01,07
3. Iwona Niźnik, Polska, czas: 00:32:52,79


kategoria MEN OPEN
1. Bartosz Świątkowski, Polska, czas: 00:22:59,30
2. Ryszard Janusz, Polska, czas: 00:24:40,29
3. Waldemar Witulski, Polska, czas: 00:24:53,99


Na mecie na każdego zawodnika czekały wyjątkowe medale w kształcie sztabki złota. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody (vouchery uprawniające do zwiedzania 11 najciekawszych obiektów na terenie Dolnego Śląska oraz potężne i ciężkie trofea w kształcie sztabki złota! Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.

Zobacz materiał przygotowany przez Telewizję Kłodzką

Bieg Po Złoto 2012 from Telewizja Kłodzka on Vimeo.

biegpozloto.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA