Express-Miejski.pl

Krzywa Wieża na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia

mat.prasowe fot.: mat.prasowe

Ogólnoeuropejska inicjatywa promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie dotarła także do Ząbkowic Śląskich – od 31.08.2012 roku w Krzywej Wieży można nabyć Znaczek Turystyczny – element gry kolekcjonerskiej, systemu rozszerzonego na 15 państw Europy. Znaczek przedstawia wizerunek Krzywej Wieży – jest to wyróżnienie dla naszego sztandarowego zabytku: od momentu przydzielenia znaczka Krzywa Wieża znajduje się na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Znaczki Turystyczne sp. z o. o. to firma, która zajmuje się wyróżnieniem polskich zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie. Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu, właściwym tylko konkretnemu miejscu – nie można go kupić w żadnym innym punkcie, sklepie czy obiekcie handlowym. Jest to rodzaj zachęty turystycznej do zwiedzania a zarazem wyjątkowa pamiątka. Produkowany z naturalnego materiału – w 100 % ekologiczny.

 Sama idea zbierania znaczków narodziła się w Czechach, po czym szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje: Słowację, Niemcy, Ukrainę, Austrię, Węgry, Rumunię, Holandię, Wielką Brytanię, Chorwację, Włochy, a także na Rosję, USA oraz oczywiście Polskę. Na dzień dzisiejszy /dane z sierpnia 2012 r./ istnieje w całej Europie, USA i Rosji 3688 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

 Już od nabycia pierwszego znaczka łatwo wciągnąć się w grę kolekcjonerską – zasady gry dostępne są na stronie http://znaczki-turystyczne.pl/ pod adresem http://znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska

UMiG Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Krzywa Wieża na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia

  2012-09-04 13:39:58

  UMiG Ząbkowice Śląskie

  Ogólnoeuropejska inicjatywa promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie dotarła także do Ząbkowic Śląskich – od 31.08.2012 roku w Krzywej Wieży można nabyć Znaczek Turystyczny – element gry kolekcjonerskiej, systemu rozszerzonego na 15 państw Europy. Znaczek przedstawia wizerunek Krzywej Wieży – jest to wyróżnienie dla naszego sztandarowego zabytku: od momentu przydzielenia znaczka Krzywa Wieża znajduje się na europejskiej mapie ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

 • 2012-09-04 19:34:08

  gość: ~glejka

  Co za bzdury, przecież prawa do używania i rozprowadzania tego znaczka poprostu się kupuje. Dystrybutorem na Polskę jest spółka ze Złotego Stoku. Żadne więc to wyróżnienie tylko zwykły zakup. Każdy może prawa do rozprowadzania takiego znaczka sobie kupić, wystarczy poczytać na stronie spółki rozprowadzającej go w Polsce http://www.znaczki-turystyczne.pl.

 • 2012-09-24 09:36:18

  gość: ~Zbigniew Romankiewicz

  ostatnio dodany post

  Jestem prezesem spółki Znaczki Turystyczne i chciałbym sprostować błędną informację, że "prawa do używania i rozprowadzania znaczka się kupuje". Wyprodukowanie przedmiotu /drewnianego krążka z wypalonym wizerunkiem/ jest oczywiście związane z kosztami i te koszty pokrywa podmiot, który zarządza daną atrakcją turystyczną. Natomiast nie zwrcamy się do wszystkich z propozycją włączenia do systemu kolekcjonerskiego, którzy zrzesza prawie 3800 obiektów w 15 państwach. Dla Krzywej Wieży to rzeczywiście WYRÓŻNIENIE!!! Proszę mi wierzyć, że już kilkakrotnie zostały odrzucone prośby o włączenie do tego systemu. Także "nie każdy może sobie kupić prawa do rozprowadzania takiego znaczka". Jesteśmy spółką, która promuje zabytki naszej Ojczyzny a nie komercję.
  Dziękuję za właściwe zrozumienie idei Znaczka Turystycznego.
  Zbigniew Romankiewicz - prezes Znaczki Turystyczne sp. z o.o.

 • 2012-09-05 11:53:49

  gość: ~autor

  A kiedy będzie automat z monetami kolekcjonerskimi? Ew takie monety do nabycia.

 • 2012-09-05 12:51:13

  gość: ~Krzywa Wieża

  Jak zwykle miejscy urządnicy liczą a to,że ciemny lud kupi kit:-(
  Ciekawe ile dali za prawo do używania znaczka?I jeszcze twierdzą,że to sukces.No ale czego się spodziewać po tak wybitej specjalistce od promocji jak pani kierownik Giryn?

 • 2012-09-05 22:29:25

  gość: ~Roman turysta

  Hmmm.. chyba nikt nie rozpatruje tego w kategoriach sukcesu. Skoro takie znaczki są w Złotym Stoku i Srebrnej Górze, dlaczego nie miałyby być w Ząbkowicach Śl.? I to przy takim zabytku jak Krzywa Wieża? Równie dobrze mogą być jeszcze inne: monety, kartki itp. Gadanie o jakimś "ciemnym ludzie" itp. jak wypowiedź powyżej to jakieś nieporozumienie i niezrozumienie tematu.
  Życzę powodzenia i oby Krzywa Wieża była jak najbardziej znana w Polsce i Europie i nie tylko dzięki tym znaczkom ale też innym działaniom. Na tym właśnie powinno nam zależeć. Na biadoleniu nic jeszcze nie wypromowano :)

 • 2012-09-06 11:04:25

  gość: ~Do Romana

  Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi:-(
  Nie biadolę nad zaczkiem i jego wykorzystywaniem do promocji bo to jest jak najbardziej ok.
  Biadolę nad przedstawieniem zakupu prawa do wykorzystania tego znaczka jako wielkiego wyrózienia i sukcesu miasta.Jeśli robienie zakupów przez wydział promocji u.m to takie osiągnięcie i sukces, to strach się bać......

REKLAMA


REKLAMA