Express-Miejski.pl

Nowy bank, nowy sklep.. kiedy kawiarnia?

Od paru dni mamy w naszym mieście (w Rynku) nowy bank – Partner GE Money Bank. Ładne wnętrze, miła obsługa.

Oprócz kredytów możliwość dokonywania opłat. Prowizja jedyne 1,5 zł, brak kolejek, dogodne miejsce. Dobrze, że miasto się rozwija.

Tylko czy właśnie banków nam brakuje? Albo kolejnego sklepu mięsnego? Taki właśnie powstał w Rynku i jest oblegany od dwóch dni przez klientów korzystających z nadarzających się okazji i promocji. Jasne, że każdy towar znajdzie swego nabywcę. Większa konkurencja może spowoduje, że ceny będą przystępne. Nie mniej jednak w naszym mieście brakuje kawiarni, restauracji z prawdziwego zdarzenia, herbaciarni i innych miejsc, w których moglibyśmy spędzić wolny czas, czy też gościć turystów. Kłopotliwy jest brak hotelu. Co prawda można przenocować w Hali Słonecznej, ale kto o tym wie? Gdzie można o tym przeczytać? Tego typu informacje powinny być dostępne w pobliżu przystanków autobusowych, postojów TAXI, dworców itp.

Tak naprawdę nie ma w pobliży Krzywej Wieży albo Rynku sklepiku z pamiątkami, gdzie można byłoby kupić pamiątkę promującą nasze miasto. Oczywiście jest niby „Wist” na ulicy Grunwaldzkiej, ale sklep jest bardziej kojarzony z wyprawkami szkolnymi i wyposażeniem biur niż z pamiątkami. Turysta powinien mieć możliwość kupienia gażdzetu przypominającego o naszym mieście, zanim ochłonie po zwiedzaniu Krzywej Wieży.

Tak, mamy nowy oddział banku, nowy sklep mięsny, supermarket. Cieszmy się. Może następna będzie kawiarnia? I może doczekamy się również hotelu? Może wykorzystamy nasze położenie przy uczęszczanej drodze nr 8, tak jak zrobiło to Bardo (Karczma Misoni) czy Kłodzko (hotel Metro). Może..

Beata Klita

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy bank, nowy sklep.. kiedy kawiarnia?

  2009-08-27 23:46:07

  ankli

  Od paru dni mamy w naszym mieście (w Rynku) nowy bank – Partner GE Money Bank. Ładne wnętrze, miła obsługa.

 • 2009-08-29 00:02:55

  gość: ~Bikert

  Tak się zastanawiam czy nasze kochane lub nie władze nie powinny wpływać na to, co się pokazuje na wystawach sklepowych. Oklejenie szyb w sklepie mięsnym chociaż tematyczne, generalnie prezentuje się fatalnie w samym sercu miasta, podobnie sprawa wygląda w przypadku sklepu obuwniczego koło pomiędzy Arkadami i starym Kanionem. Po prostu jakaś totalna masakra.

 • 2009-08-29 09:34:49

  gość: ~hee

  jasne - dobrze byłoby gdyby miały równiez wpływ na pogodę !!!

 • 2009-08-29 11:41:42

  Halina

  A mnie jest wszystko jedno co na wystawie. Jeśli moge zaoszczedzic parę groszy z emerytury ( najniższej z mozliwych) to tam kupuję.

 • 2009-08-31 09:27:23

  gość: ~nn

  no a widac ze w bylym "Kanionie" jakis remoncik i wyglada to na knajpke
  wiec moze wreszcie cos sie pojawi gdzie w zimie bedzie mozna sie napic
  pifka i cos zjesc do tego jeszcze :)
  zna ktos jakies szczegoly co to bedzie?

 • 2009-08-31 12:09:04

  gość: ~beti

  To będzie pizzernia. Z jakiejś sieci, nie pamiętam nazwy.Wystrój raczej będzie przyjemny i zdecydowanie więcej miejsca niż w już istniejących pizzerniach.
  Ciekawe czy kiedys doczekamy sie takiej kawiarni jak była "Pod krzywą"? Pamiętacie ją?
  Pyszny krem sułtański, mniam, mniam:)

 • 2009-09-08 15:00:06

  gość: ~misiek

  ostatnio dodany post

  fakt, coraz więcej banków itd, ale chyba jest niewiele osób, które stać na to, aby faktycznie założyć jakąś fajną kawiarnię. Nie oszukujmy się - to spory wydatek..

REKLAMA