Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Ostrzeżenie hydrologiczne nr 47

  2010-05-07 Powiat

  Ostrzeżenie hydrologiczne nr 47

  IMGW Oddział we Wrocławiu przekazuje:

  skomentuj

 • Cała Polska biega

  2010-05-07 Ząbkowice / Kłodzko

  Cała Polska biega

  W najbliższy weekend mieszkańcy miejscowości powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego wezmą udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega". W ramach akcji „Polska Biega" zostały przygotowane akcje w Międzylesiu, Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach Zdroju,...

  skomentuj

 • Maturzyści z "wrocławskiej"

  2010-05-06 Ząbkowice Śląskie

  Maturzyści z "wrocławskiej"

  W piątek 30 kwietnia o godzinie 8:30 na szkolnym boisku odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia szkoły przez klasy maturalne. W pożegnaniu absolwentów uczestniczyli wszyscy uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście: pan starosta Ryszard Nowak, pan...

  liczba komentarzy 3

 • Wypłaty zasiłków dla bezrobotnych

  2010-05-06 Ząbkowice Śląskie

  Wypłaty zasiłków dla bezrobotnych

  Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich informuje, że wypłaty zasiłków dla bezrobotnych, stypendiów i innych świadczeń będą dokonywane w Banku Spółdzielczym.

  skomentuj

 • Wystawa Marcina Giejsona

  2010-05-06 Ząbkowice Śląskie

  Wystawa Marcina Giejsona

  1 maja 2010 r. w Regionalnej Izbie Pamiątek Regionalnych przy ul. Krzywej 1 w Ząbkowicach Śląskich odbył się wernisaż wystawy grafiki, rysunku i malarstwa Marcina Giejsona "Twórcze epizody".

  skomentuj

 • Piknik z 'czwórką' w Ziębicach

  2010-05-06 Ziębice

  Piknik z 'czwórką' w Ziębicach

  Na ziębickim stadionie 2 maja bawili się wszyscy: dzieci, rodzice i dziadkowie. Piknik został zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ziębicach przy dużym wsparciu dyrektora szkoły p. Magdaleny Pałasz oraz ogromnym zaangażowaniu rodziców,...

  skomentuj

 • Samochód dla KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

  2010-05-05 Ząbkowice / Złoty Stok

  Samochód dla KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

  W dniu 4 maja 2010 r. w uroczystość Świętego Floriana Starosta Ząbkowicki - Ryszard Nowak, reprezentujący Powiat Ząbkowicki przekazał samochód strażacki z wysięgnikiem hydraulicznym dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

  skomentuj

 • Uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 3070 D

  2010-05-05 Ciepłowody

  Uroczyste otwarcie drogi powiatowej nr 3070 D

  W dniu 30 kwietnia 2010 r. dokonano uroczystego otwarcia drogi powiatowej nr 3070 D na granicy powiatu - Targowica-Ciepłowody. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wicewojewoda Dolnośląski - Zdzisław Średniawski, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego -...

  skomentuj

 • Strażackie święto w KP PSP Ząbkowice Śl.

  2010-05-05 Ząbkowice Śląskie

  Strażackie święto w KP PSP Ząbkowice Śl.

  W święto św. Floriana, 4 maja 2010 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl. odbyły się powiatowe uroczystości z okazji „Dnia Strażaka". Punktualnie o godzinie 11.00 na uroczystym apelu przed strażnicą stawili się strażacy,...

  skomentuj

 • Dziecięcy Przegląd Tańca - ‘ZATAŃCZ Z NAMI”

  2010-05-05 Ząbkowice Śląskie

  Dziecięcy Przegląd Tańca - ‘ZATAŃCZ Z NAMI”

  30 kwietnia br. Na Hali sportowej „słoneczna" w Ząbkowicach Śląskich odbył się konkurs taneczny przygotowany przez ZOK, a w którym wystąpili najmłodsi nasi milusińscy. To nie był jednak zwykły konkurs. Nie było niezdrowej rywalizacji, wyłaniania tych lepszych...

  skomentuj

 • Matura - dzień drugi - matematyka

  2010-05-05 Ząbkowice Śląskie

  Matura - dzień drugi - matematyka

  W drugim dniu sesji matrualnej uczniowie zmagali się po raz pierwszy od 25 lat z obowiązkowym pisemnym egzaminem z matematyki. Kwestia obowiązkowej matury z rachowania wzbudzała wiele kontrowersji oraz emocji.

  liczba komentarzy 4

 • Spływ Kajakowy na serio i z przymrużeniem oka

  2010-05-05 Bardo

  Spływ Kajakowy na serio i z przymrużeniem oka

  121 kajaków, 5 pontonów i ponad 200 wodniaków z całej Polski brało udział w XVIII Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Nysa Kłodzka - 2010", organizowanym tradycyjnie podczas pierwszego weekendu majowego przez Klub Turystyki Kajakowej Ptasi Uskok z Wrocławia.

  liczba komentarzy 10

 • Majówka w Bardzie

  2010-05-05 Bardo

  Majówka w Bardzie

  Rozpoczęła się w sobotę zabawą taneczną przy zespole DUO z Pawłowic. W niedzielę natomiast od elementu pod hasłem „Bardo na fali", tj. konkurencji rozgrywanych na Nysie Kłodzkiej, m.in. w ramach Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Nysa Klodzka".

  liczba komentarzy 8

 • Expressowy przegląd dróg

  2010-05-05 Powiat

  Expressowy przegląd dróg

  Zima już za nami, ale drogi jakie były, takie są i fakt jest taki, że tylko niewielkie zmiany (głównie kosmetyczne) pojawiły się na nich. Także oznakowanie skłania do refleksji nad tym, w jakim mieście żyjemy i czy ktoś w ogóle się tym zajmuje.

  liczba komentarzy 24

 • Chaos na dworcach PKP

  2010-05-04 Powiat

  Chaos na dworcach PKP

  Zlikwidowane połączenia najpopularniejszych pociągów wprowadziły chaos na dworcach nie tylko największych miast w Polsce. Ludzie ze zdenerwowaniem szukali informacji o połaczeniach w powiecie kłodzkim i ząbkowickim. Zobacz listę odwołanych pociągów.

  skomentuj

 • Dzień Świętego Floriana w OSP Bardo

  2010-05-04 Bardo

  Dzień Świętego Floriana w OSP Bardo

  04.05.2010r. , w Dzień Świętego Floriana, dzieci z przedszkola w Bardzie miały przyjemność złożyć życzenia i odśpiewać 100 lat Strażakom OSP - BARDO oraz zobaczyć z bliska, jak wygląda praca Strażaków.

  skomentuj

 • Zatrzymany za narażenie życia policjantów

  2010-05-04 Ziębice / Kamieniec

  Zatrzymany za narażenie życia policjantów

  Ząbkowiccy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o ucieczkę z miejsca zdarzenia drogowego i jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie ucieczki sprawca naraził na utratę życia lub zdrowia innych osób.

  liczba komentarzy 3

 • 4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

  2010-05-04 Powiat

  4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

  Z okazji Dnia Strażaka składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, za całokształt!

  liczba komentarzy 3

 • Matura 2010 rozpoczęta!

  2010-05-04 Powiat

  Matura 2010 rozpoczęta!

  W poniedziałek 4 maja punktualnie o godzinie 9:00 w całej Polsce rozpoczęła się sesja maturalna. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych we wtorkowy poranek zmagali się z pisemnym egzaminem z języka polskiego.

  skomentuj

 • W Wilnie kamienie mówią po polsku

  2010-05-04 Zabkowice/Wilno/Niemenczyn

  W Wilnie kamienie mówią po polsku

  Ostatni długi weekend delegacja Hufca ZHP im. Piastów Ślaskich w Ząbkowicach Śląskich miała przyjemność spędzić w Niemenczynie na Litwie. Była to ogromna lekcja pokory i patriotyzmu.

  skomentuj

 • Wizyta astronauty NASA w Ziębicach

  2010-05-04 Ziębice

  Wizyta astronauty NASA w Ziębicach

  W środę 12 maja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach będzie miał niezwykłych gości. Szkołę odwiedzi m.in. pułkownik George Zamka, amerykański astronauta, dowódca promu kosmicznego Endeavour.

  liczba komentarzy 4

REKLAMA