Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Otwarcie marketu Aldi

  2009-08-20 Ząbkowice Śląskie

  Otwarcie marketu Aldi

  Od wczoraj możemy robić zakupy w nowym supermarkecie ALDI w Ząbkowicach Śląskich. Tak naprawdę nie wiemy, czego właściwie spodziewaliśmy się po nowym sklepie? Cen poniżej wartości towarów?

  liczba komentarzy 7

 • Remont drogi 395

  2009-08-18 Niedźwiednik / Służejów

  Remont drogi 395

  Rozpoczął się remont drogi 395 z Ząbkowic do Ziębic na odcinku Niedźwiednik - Służejów. Kierowcy udający się 'do' lub 'z' Ziębic muszą się przygotować na niewielkie utrudnienia w ruchu.

  liczba komentarzy 7

 • 3 zlot motocyklistów w Niedźwiedziu

  2009-08-18 Niedźwiedź

  3 zlot motocyklistów w Niedźwiedziu

  W miniony weekend odbył się 3 zlot motocyklistów w Niedźwiedziu. Tłumy, które się zgromadziły przerosły oczekiwania chyba wszystkich organizatorów.

  skomentuj

 • Inauguracyjna kolejka A-klasy

  2009-08-17 Powiat

  Inauguracyjna kolejka A-klasy

  Swoje zmagania ligowe rozpoczęły drużyny występujące w A-klasie. Pierwsze mecze w ich wykonaniu można zaliczyć do udanych, lecz zawsze mogło być lepiej. Najwięcej emocji było w pojedynku Unii Bardo z Trojanem, gdzie gospodarze przegrywali już trzema bramkami, a...

  skomentuj

 • B boy sesja 2009-projekt II przed nami

  2009-08-15 Bardo

  B boy sesja 2009-projekt II przed nami

  B boy Sesja 2009 – Projekt II jest imprezą ogólnopolską w której udział biorą zespoły i ekipy tańczące na co dzień nowoczesną formę tańca break dance. Jest to impreza integracyjna skierowana do szerokiego grona samych uczestników jak i społeczeństwa.

  liczba komentarzy 2

 • Kanalizacja w powiecie - jak się sprawy mają?

  2009-08-14 Ząbkowice / Bardo / Stoszowice

  Kanalizacja w powiecie - jak się sprawy mają?

  Według założeń Traktatu o akcesji Polski do Unii Europejskiej do końca 2015 roku wszystkie miejscowości powyżej 2000 mieszkańców muszą być wyposażone w systemy kanalizacji zbiorczej i oczyszczalnie ścieków.

  skomentuj

 • Z wizytą u Słowian

  2009-08-14 Bardo

  Z wizytą u Słowian

  W poszukiwaniu letniej przygody ekipa Expressu Miejskiego odwiedziła wioskę słowiańską, która wyrosła nad brzegiem Nysy Kłodzkiej w Bardzie.

  skomentuj

 • Dożynki gminne w Kozińcu coraz bliżej

  2009-08-11 Koziniec

  Dożynki gminne w Kozińcu coraz bliżej

  Z dnia na dzień dowiadujemy się coraz więcej na temat dożynek gminnych w naszym powiecie. Dziś prezentujemy szczegóły Dożynek Gminnych w Kozińcu - Gmina Ząbkowice Śląskie.

  skomentuj

 • Pieszo i pontonem w okolicach Barda

  2009-08-11 Bardo

  Pieszo i pontonem w okolicach Barda

  Nie od dziś wiadomo, że nasz powiat jest pełen miejsc, które warto zobaczyć, daje nieograniczone możliwości spędzenia czasu w sposób jak najbardziej aktywny. Przekonali się o tym w niedzielę uczestnicy Nordic Walking - pieszej wycieczki zorganizowanej przez...

  liczba komentarzy 1

 • Międzynarodowy obóz harcerski w Srebrnej Górze

  2009-08-11 Srebrna Góra

  Międzynarodowy obóz harcerski w Srebrnej Górze

  Wakacje na półmetku. Dla niektórych nadszedł czas powrotów z wczasów, kolonii i obozów. Dobiegł końca również obóz polskich harcerzy i niemieckich skautów w Srebrnej Górze.

  liczba komentarzy 18

 • SPORT: Piłkarski weekend w powiecie

  2009-08-09 Cały Powiat

  SPORT: Piłkarski weekend w powiecie

  Jedni rywalizują w lidze, drudzy szlifują formę w sparingach, natomiast jeszcze inni grają w Pucharze Polski na szczeblu okręgowym - tak wyglądał ten weekend piłkarski w powiecie ząbkowickim. Poniżej prezentujemy wyniki i krótkie opisy z poszczególnych spotkań.

  liczba komentarzy 9

 • Dzień wolny od pracy

  2009-08-08 Ząbkowice Śląskie

  Dzień wolny od pracy

  Jak wiadomo, oprócz niedziel mamy dodatkowe 12 dni w roku wolnych od pracy. Wśród nich zbliżające się święto Wojska Polskiego (Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny), czyli 15 sierpnia wypadające w sobotę.

  liczba komentarzy 2

 • Wioska Słowian już od poniedziałku w Bardzie

  2009-08-08 Bardo

  Wioska Słowian już od poniedziałku w Bardzie

  „Wioska Słowian” to projekt dofinansowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach konkursu „Make a connection – przyłącz się”. Projekt został opracowany przez grupę „PO PROSTU TEATR”, działającą przy Centrum...

  skomentuj

 • Prawie "zaradny kierowca"

  2009-08-07 Ziębice

  Prawie "zaradny kierowca"

  W dniu 6 sierpnia 2009 roku o godz.22.00 w Ziębicach policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ząbkowice Śl. wspólnie z policjantem z Komisariatu Policji w Ziębicach ujawnili przestępstwo wręczenia łapówki.

  skomentuj

 • Ankieta mieszkańców na temat czystości w mieście

  2009-08-06 Ząbkowice Śląskie

  Ankieta mieszkańców na temat czystości w mieście

  Otrzymaliśmy dziś pismo wystosowane przez Radnych Rady Miejskiej Ząbkowic - Ryszarda Barańskiego oraz Franciszka Gawęde, a dotyczące organizowanej akcji zbierania opinii w sprawie "Czystości w Ząbkowicach Śląskich". Jej celem jest poznanie zdania mieszkańców gminy na...

  liczba komentarzy 12

 • Strażacka niedziela

  2009-08-03 Kamieniec Ząbkowicki

  Strażacka niedziela

  W dniu wczorajszym (2 sierpnia 2009) odbył się II Piknik Strażacki w Kamieńcu Ząbkowickim. Imprezę zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna II z Kamieńca oraz FX Disco Dance. Właściciel dyskoteki - Andrzej Gębara, udostępnił w tym celu parking przed dyskoteką. Tym...

  skomentuj

 • 15 Przystanek Woodstock

  2009-08-03 Kostrzyn nad Odrą

  15 Przystanek Woodstock

  W ten weekend odbył się ściśle związany z wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – jubileuszowy, 15-ty Przystanek Woodstock. Trwająca trzy dni impreza jak co roku przyciągnęła setki tysięcy ludzi. Tym razem na polach w Kostrzynie nad Odrą pojawiło się ponad...

  liczba komentarzy 2

 • 65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  2009-07-31 Ząbkowice Śląskie

  65 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

  Rozkaz o rozpoczęciu powstania w Warszawie wydany został 31 lipca, gdy czołowe jednostki Armii Czerwonej docierały do położonej na wschodnim brzegu Wisły dzielnicy Praga. Do akcji, która rozpoczęła się po południu 1 sierpnia - pod dowództwem komendanta warszawskiego...

  skomentuj

 • Trwa rozbudowa szkoły w Przyłęku

  2009-07-31 Przyłęk

  Trwa rozbudowa szkoły w Przyłęku

  Z dużym prawdopodobieństwem uczniowie gimnazjum w Przyłęku rozpoczną nowy rok szkolny 2010/2011 w murach rozbudowanej części funkcjonującej tam szkoły podstawowej.

  skomentuj

 • Sprawca wypadku poszukiwany

  2009-07-31 Ząbkowice Śląskie

  Sprawca wypadku poszukiwany

  Poszukiwani są świadkowie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce około północy z 28 na 29 lipca 2009 roku na drodze krajowej K-8 między miejscowością Braszowice a Bardo.

  liczba komentarzy 3

REKLAMA