Puchar Polski: Unia, Skałki i Zamek odpadły. Orzeł gra dalej [foto]

Puchar Polski: Skałki Stolec 0:1 (0:1) Piast Nowa Ruda

Puchar Polski: Skałki Stolec 0:1 (0:1) Piast Nowa Ruda fot.: Magdalena Winnik / Express-miejski.pl

Orzeł Ząbkowice Śląskie jako jedyny przedstawiciel powiatu ząbkowickiego awansował do rozgrywek 1/4 Pucharu Polski na szczeblu OZPN Wałbrzych.

W środowe popołudnie podopieczni Tomasza Oleksego okazali się lepsi od LKS Bystrzycy Górnej, zwyciężając 2:1. Biało-niebiescy od około 30. minuty przegrywali tracąc bramkę po stałym fragmencie gry. Do wyrównania zdołali jednak doprowadzić jeszcze przed przerwą. Dogranie Orzechowskiego wykorzystał Piątkowski i umieścił futbolówkę w bramce. Zwycięstwo Orłowi i awans do dalszej fazy rozgrywek zapewnił duet braci Różana. W ostatnim kwadransie regulaminowego czasu gry Dawid dośrodkował piłkę na głowę Damiana, a ten skierował ją do bramki gospodarzy.

W kolejnej rundzie piłkarze z Ząbkowic Śląskich zmierzą się z Polonią/Stalą Świdnica.

Poza rozgrywkami jest już Unia Bardo. Drugi z czwartoligowców z powiatu ząbkowickiego po 90. minutach remisował 1:1 (0:0) w Żarowie z tamtejszymi Zjednoczonymi. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był więc konkurs jedenastek. Te lepiej wykonywali gospodarze. W ekipie z Barda rzutów karnych nie wykorzystali Łaski, Chęciński oraz Deneka. W regulaminowym czasie gry gospodarze zaraz po przerwie objęli prowadzenie, a do remisu w końcówce pojedynku doprowadził Kuriata. Kuriata nie pomylił się też w konkursie jedenastek, podobnie jak Skowronek i wracający do gry Wandzel.

Z rozgrywkami pożegnały się też Zamek Kamieniec Ząbkowicki i Skałki Stolec. Ci pierwsi na własnym boisku ulegli 1:3 (1:0) Górnikowi Wałbrzych, choć do 80. minuty prowadzili 1:0. Skałki natomiast musiały uznać wyższość noworudzkiego Piasta. Podopieczni Łukasza Głowaka ulegli na własnym boisku beniaminkowi czwartej ligi 0:1, a jedyny gol w tym spotkaniu padł w około 30. minucie gry z rzutu karnego.