Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Będzie remont świetlicy w Pawłowicach

  2011-06-02 Pawłowice

  Będzie remont świetlicy w Pawłowicach

  W dniu wczorajszym Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek oraz Skarbnik Gminy Bożena Kurczyna podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu umowę na dofinansowanie projektu "Remont świetlicy wiejskiej w miejscowości Pawłowice na...

  skomentuj

 • Dzień Dziecka u Pelikana

  2011-06-02 Ząbkowice Śląskie

  Dzień Dziecka u Pelikana

  Mariusz Pelikański należy z pewnością do grona tych osób w Ząbkowicach Śląskich, który stara się co roku zaproponować coś nowego mieszkańcom miasta.

  liczba komentarzy 2

 • Dzień Dziecka w ZOK-u

  2011-06-02 Ząbkowice Śląskie

  Dzień Dziecka w ZOK-u

  1 czerwca Sala Widowiskowa Ząbkowickiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Dzieci z miejscowych Szkół Podstawowych i przedszkoli wraz z opiekunami przybyły licznie, by wspólnie celebrować chwilę tak cierpliwie przez nich oczekiwaną – Dzień Dziecka.

  skomentuj

 • XIV Olimpiada Integracyjna za nami

  2011-06-01 Ząbkowice Śląskie

  XIV Olimpiada Integracyjna za nami

  Po raz 14 w Ząbkowicach Śląskich obyła się Olimpiada Integracyjna. W tym roku była jednak wyjątkowa. Towarzyszyli jej bowiem goście honorowi zaproszeni przez dyrektora OSiR Henryka Saryczewa, olimpijczycy Mistrz Świata w judo Rafał Kubacki oraz Renata Mauer-Różańska...

  liczba komentarzy 2

 • Matematyka - nowocześnie i z pomysłem

  2011-06-01 region

  Matematyka - nowocześnie i z pomysłem

  Interaktywny projekt wykładowców Politechniki Wrocławskiej przygotuje uczniów do matury z matematyki. "Matematyka Reaktywacja" - takim hasłem nazwano narzędzie pomagające w nauce matematyki uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Jest to zbiór elektronicznych interaktywnych...

  skomentuj

 • Uwaga! Możliwe burze z gradem!

  2011-06-01 region

  Uwaga! Możliwe burze z gradem!

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega. Dzisiaj na naszym terenie możliwe burze i gradobicia.

  skomentuj

 • Konferencja podsumowująca Szlak Marianny Orańskiej

  2011-06-01 Kamieniec Ząbkowicki

  Konferencja podsumowująca Szlak Marianny Orańskiej

  W dniu 28 maja 2011 r. w dawnym kościele ewangelickim - obiekcie na szlaku Marianny Orańskiej - tzw. Czerwonym Kościółku odbyła się konferencja podsumowująca projekt "Transgraniczny Szlak Królewny Marianny Orańskiej - etap II (oznakowanie i promocja szlaku)".

  liczba komentarzy 1

 • Przeżyli razem 50 lat!

  2011-06-01 Ząbkowice Śląskie

  Przeżyli razem 50 lat!

  „O ile możliwe jest w ogóle niebo na ziemi, to tylko można je znaleźć w szczęśliwym małżeństwie” - Marie von Ebner – Eschenbach.

  skomentuj

 • Dzisiaj Dzień Dziecka

  2011-06-01 Region

  Dzisiaj Dzień Dziecka

  Dzisiaj jest ten dzień, na który dzieci czekają cały rok. To dzień, w którym każde dziecko oczekuje od rodziców, dziadków, wujków czy ciotek jakiejś niespodzianki, prezentu, podarunku. Co w tym roku jest hitem prezentowym na dzień dziecka?

  skomentuj

 • Strzeleckie święto w Biernacicach

  2011-05-31 Ząbkowice Śląskie

  Strzeleckie święto w Biernacicach

  W dniu 28 maja br. na strzelnicy myśliwskiej Koła Łowieckiego "TUR" w Biernacicach odbył się – jak co roku – turniej w Wieloboju Myśliwskim o puchar Burmistrza Ziębic.

  skomentuj

 • Zawody OSP w Ziębicach

  2011-05-31 Ziębice

  Zawody OSP w Ziębicach

  Na zawodach w Ziębicach, które odbyły się 21 maja 2011, aż zaczerwieniło się od strażackich wozów bojowych. Na murawie stadionu sportowego zgromadziło się 10 drużyn z gminy ziębice i 3 jednostki partnerskie (OSP Ciepłowody, OSP Przeworno, Sbor Dobrovolnych Hasicu...

  skomentuj

 • Od maja zwiększone opłaty za parkowanie

  2011-05-31 Ząbkowice Śląskie

  Od maja zwiększone opłaty za parkowanie

  Dokładnie od 16 maja 2011 r. w Ząbkowicach Śląskich wzrosły ceny za parkowanie pojazdów w strefie niestrzeżonego, płatnego parkowania. To konsekwencja Uchwały Rady Miejskiej nr IX/30/2011 z dnia 18 marca 2011 r.

  liczba komentarzy 11

 • Verena i Thao, czyli wolontariuszki w GP w Ziębicach

  2011-05-31 Ziębice

  Verena i Thao, czyli wolontariuszki w GP w Ziębicach

  Czym jest shutlecock kicking?, Kim jest Falco?, Jak tańczyć walca?, Jaki powiedzieć „nice to meet you po wietnamsku" na te i wiele innych pytań uczniowie GP mogą już teraz odpowiedzieć gdyż uczestniczyli w zajmujących zajęciach prowadzonych przez dwie...

  skomentuj

 • Ząbkowicki Burmistrz czyta dzieciom

  2011-05-31 Ząbkowice Śląskie

  Ząbkowicki Burmistrz czyta dzieciom

  O tym jak ważne jest głośne czytanie dziecku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W dniu dzisiejszym Burmistrz Marcin Orzeszek w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom spotkał się z uczniami klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ząbkowicach Śląskich

  liczba komentarzy 1

 • Kolejne inwestycje w Bardzie

  2011-05-31 Bardo

  Kolejne inwestycje w Bardzie

  Rozpoczęły się prace przy budowie dwóch parkingów samochodowych w Bardzie, w ramach wspólnego projektu pn. „Południowo-zachodni Szlak Cysterski" .

  liczba komentarzy 47

REKLAMA