Express-Miejski.pl

Gwardia Wybudza Natalię. W najbliższą niedzielę koncert charytatywny w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

Natalia Rękawik była uczennicą ząbkowickiego liceum ogólnokształcącego. Miała ambitne plany i marzen fot.: mp

„Gwardia Wybudza Natalię” - tak brzmi hasło imprezy charytatywnej, która rozpocznie się 19 stycznia (niedziela) o godz. 14 w Ząbkowickim Ośrodku Kultury.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, dzięki którym, przy Państwa pomocy chcą wspomóc rehabilitację Natalii Rękawik. Będą występy artystyczne, mnóstwo słodkości, licytacje i cegiełki z nagrodami. Można też przeznaczyć na licytację fanty, vouchery i inne przedmioty. Wystarczy dostarczyć je codziennie w godz. od 8 do 16 do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury.

Natalia Rękawik była uczennicą ząbkowickiego liceum ogólnokształcącego. Miała ambitne plany i marzenia. Od dawna wiedziała, co chce robić w przyszłości. Swoje życie wiązała ściśle ze swoją największą pasją – zwierzętami. Miała 18 lat i chciała zostać weterynarzem – cały czas o tym mówiła... Niestety. 3 października 2018 roku chwilę po godz. 21 na drodze między Stolcem a Niedźwiednikiem 18-letni kierowca Volkswagena Golfa, którym Natalia podróżowała, stracił panowanie nad pojazdem wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 18-latka została najciężej ranna. Uderzenie było tak mocne, że spowodowało u niej rozległe urazy, po których zapadła w śpiączkę. W jednej chwili jej życiowe plany skomplikowały się bardzo mocno.

- Czuję, że Natalia któregoś dnia obudzi się i wróci do nas. Jestem mamą – matka czuje takie rzeczy. Cały czas czuwam przy mojej córce, opiekuję się nią i czekam. Czekam, aż w końcu znów na mnie spojrzy, dotknie mojej dłoni. By taki dzień nadszedł, konieczna jest rehabilitacja. Bardzo kosztowna. Moje oszczędności się skończyły, a przecież za nic w świecie nie pozwolę, by Natalia została bez pomocy. Prosimy, pomóżcie nam… - mówi Agnieszka Rękawik, mama Natalii i dodaje: - Natalia do dzisiaj jest w śpiączce. Cały czas jest rehabilitowana. To konieczne, by w końcu mogła do nas wrócić. Niestety specjalistyczna rehabilitacja jest bardzo droga i, choćbyśmy dwoili się i troili, sami z mężem za nią nie zapłacimy, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić Was o pomoc.

Do 20 stycznia nadal można wpłacać pieniądze na internetową zbiókę utworzoną za pośrednictwem portalu Się Pomaga [KLIK]. Choć tamtejszy pasek jest już zapełniony w 100 proc., to nie oznacza, że zebrana kwota jest wystarczająca.

ms. / em24.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gwardia Wybudza Natalię. W najbliższą niedzielę koncert charytatywny w Ząbkowickim Ośrodku Kultury

  2020-01-17 13:43:14

  gość: ~autor

  proste pytanie do p.Warzochy,czy zwróci się pan do swojego szefa Jurasa,ile może Orkiestra pomóc Natali????to jest test na wiarygodność p.Warzochy,będziemy to śledzić

 • 2020-01-18 00:05:22

  gość: ~Sprawozdanie

  @~autor
  Pani Warzocha, WOŚP dotuje też indywidualne osoby. Dlaczego pan się nie zwróci o pomóc w tej sytuacji?????

 • 2020-01-19 22:40:20

  gość: ~Hfd

  @~autor
  Zrób sobie test na IQ !!!

 • 2020-01-18 09:38:30

  gość: ~autorka

  Jestem przekonana, że osoby piszące tu komentarze na temat Piotra i WOŚP'u nic nie wiedzą ani o Orkiestrze a tym bardziej o Natalii. Proszę o zagłębienie się w oba cele charytatywne, na co są przeznaczane pieniądze z WOŚP'u a czego potrzebuje w tej chwili Natalia. Gdyby każdy szef sztabu miał prosić o pieniądze dla potrzebujących ze swojego rejonu, to nie widzę sensu i celu zbiórki jakim jest doposażenie szpitali. Nie rozumiem również takiego hejtu na szefa sztabu? Nie wspieracie Orkiestry i jesteście przeciwko? To nie wrzucajcie pieniędzy do puszek, proste. Ale dajmy szansę innym robić coś co sprawia im przyjemność a przy okazji jest WIELKĄ pomocą. I nie życzę Wam aby wasze dzieci musiały korzystać ze sprzętu, który jest finansowany z WOŚP'u. A jak nie daj Boże będą musiały korzystać, to zastanówcie się nad tym czy rzeczywiście WOŚP, Jurek, Piotrek, Wolontariusze i wszystkie osoby, które wrzucają choć złotówkę do puszki, są takie straszne. Pozdrawiam i do zobaczenia w niedzielę na imprezie charytatywnej dla Natalii!!!

 • 2020-01-18 14:43:42

  gość: ~WOŚP

  @~autorka
  Proszę sprawdzić na stronie WOŚP , że pieniądze są także przekazywane indywidualnym osobom! I to miliony ! Do tego pieniądze są przekazywane na szkolenia. Jeśli ktoś twierdzi, że całe pieniądze idą na cel , który jest nagłaśniany w mediach, to jest w błędzie. Proszę sprawdzić !!!!

 • 2020-01-18 13:41:35

  Monia25

  (this post was banned by administrator)

 • 2020-01-18 20:14:13

  gość: ~gość

  kto chce to pomaga a nie gada

 • 2020-01-18 20:17:23

  gość: ~gość

  Można pomagać a nawet trzeba ,ale z głową !!!
  Rodzice Natali mają dużo hektarów pola ,które mogą spieniężyć bo tata ma pracę stałą i dodatkową .

 • 2020-01-19 14:11:39

  gość: ~Mała MI

  @~gość
  Widzę że "dobry sasiad" zawsze wie lepiej nt budżetu domowego innych. Polactwo

 • 2020-01-20 00:02:32

  gość: ~Gość

  @~gość
  Dlaczego taka zawiść przecież oni cierpią,dwoją się żeby pomóc dziecku,a ty zastanów się bo chyba nie wiesz o czym mówisz tragedii też im zazdrościsz?!!!!

 • 2020-01-20 07:45:49

  gość: ~Główka

  ostatnio dodany post

  @~gość Głowa powinna zawierać mózg, nie sieczkę.

REKLAMA


REKLAMA