Express-Miejski.pl

Senator w SP Nr 2 w Ziębicach

Senator w SP Nr 2 w Ziębicach fot.: SP Nr 2 Ziębice

Dnia 13 czerwca 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję spotkać się z Senatorem Rzeczpospolitej Polskiej panem Stanisławem Jurcewiczem. Pan Senator odwiedził szkołę w związku z konkursem literackim „List do Ojca”, organizowanym przez Komisję Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP.

Partnerami konkursu są: Senatorowie RP, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Edukacji Narodowej, kuratoria oświaty oraz Polskie Radio Program 1. Przyjazd Senatora był poprzedzony listem skierowanym do uczniów klas V z propozycją udziału w tymże konkursie. Uczniowie i nauczyciele z SP2 bardzo chętnie włączyli się do realizacji tego przedsięwzięcia  i zgłosili chęć udziału szkoły w konkursie.

Pan Senator uczestniczył w godzinie wychowawczej prowadzonej w/g przysłanego wcześniej scenariusza dotyczącego ważnej roli ojca w życiu każdego dziecka. Na zakończenie spotkania dziękował uczniom za aktywny udział w lekcji, szeroką wiedzę, podał przykłady dobrego ojcostwa, a w szczególności uświadomił uczniom, jak niezastąpiona jest rola ojca w rozwoju emocjonalnym dziecka.

Na ręce pani dyrektor Doroty Hirkowskiej złożył podziękowania dla grona pedagogicznego za ogromną aktywność, dar odkrywania talentów wśród uczniów i umiejętne zachęcanie dzieci do podejmowania trudu rywalizacji w ogólnopolskich konkursach.

Dorota Mikołajczyk

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA