Express-Miejski.pl

Karuzelska trenera w regionie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Arkadiusz Albrecht zrezygnował z prowadzenia Zamka Kamieniec Ząbkowicki, z trenerem Mariuszem Kondrycem rozstano się w Stolcu. Bez trenera jest też Unia Bardo.

Choć w amatorskich rozgrywkach piłkarskich wakacyjna przerwa, to w lokalnych klubach działacze nie mają odpoczynku. Przynajmniej nie tam, gdzie po sezonie pojawiły się problemy z trenerem. Chwilowo bez szkoleniowca pozostawał Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Dotychczasowy trener Arkadiusz Albrecht już na początku rundy wiosennej poinformował, że wraz z końcem sezonu kończy się jego współpraca z klubem. Jak powiedział, tak zrobił. Działacze z Kamieńca Ząbkowickiego szybko jednak zdołali znaleźć jego następcę. Nowym szkoleniowcem klubu ze Złotostockiej został Jarosław Machowski pracujący ostatnio w rezerwach Lechii Dzierżoniów. Niewykluczone, że wraz z nim do Kamieńca Ząbkowickiego przybędzie kilku młodych lechitów, bo sytuacja kadrowa Zamku w rundzie wiosennej była daleka od ideału.

Końca dobiegła też współpraca Mariusza Kondryca i Skałek Stolec. Po półtorarocznej przygodzie stolczanie do nowego sezonu przystąpią już z nowym szkoleniowcem. Choć nazwisko nowego trenera jest jeszcze oficjalnie owiane tajemnicą, to jak udało nam się dowiedzieć, będzie nim Piotr Kupiec, który w poprzednim sezonie prowadził czwartoligowego Orła Ząbkowice Śląskie, a później rezerwy klubu grające w rozgrywkach A-klasy. W przeszłości Kupiec grał w barwach Skałek, a później w roli trenera odniósł największy sukces w historii klubu, jakim był awans stolczan do IV ligi. Na tym szczeblu rozgrywek Kupiec prowadził też Skałki, ale z mizernym skutkiem. Po kilku latach przerwy wraca, by zespół ze Stolca mógł znów być jedną z liczących się drużyn na okręgówkowym froncie.

A jeśli o Skałkach mowa, to dziś oficjalnie ogłoszono porozumienie, jakie podpisano między czwartoligowym Orłem a Skałkami. Otóż jak można przeczytać na profilu społecznościowym ząbkowickiego klubu, w związku z awansem juniorów młodszych do ligi wojewódzkiej oraz włączeniem najbardziej utalentowanych zawodników do kadry pierwszego zespołu, w najbliższym sezonie w rozgrywkach A-klasy nie zobaczymy drugiej drużyny ząbkowickiego klubu. Zawodnicy którzy nie znajdą się w kadrze czwartoligowego Orła będą ogrywali się na poziomie zbliżonym do IV ligi w barwach Skałek. Gra w klasie okręgowej ma pozwolić im zdobywać cenne doświadczenie seniorskie i jeszcze lepiej przygotować się do potejcnalnych występów w IV lidze.

Bez trenera pozostaje Unia Bardo. Z przyczyn prywatnych z funkcji szkoleniowca zrezygnował Łukasz Skowronek. Zarząd klubu poszukuje szkoleniowca, który mógłby poprowadzić bardzian w przyszłym sezonie, ale aktualnie nie zapadły żadne wiążące decyzje.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Karuzelska trenera w regionie

    2026-06-26 15:35:09

    gość: ~Ja

    Poprawcie ten tytuł!!!!!!!

  • 2026-06-26 17:02:38

    gość: ~Ajaj

    ostatnio dodany post

    @~Ja
    Redakcja sponiewierana jest upałem i ciężko sprawdzić;)

  • 2026-06-26 16:19:39

    gość: ~Krystian

    Co daje to porozumienie orzeł/skałki? Przecież wiadomo że zawodnik żeby tam iść musi chcieć a takie porozumienie to pic na wodę na nadciągającą brze...
    Poszedł trener, pójdzie szabi, pójdą "stazi" juniorzy trenera typu wrona itd, przymiarka robaka i negocjacje też są do skałek...
    Więc co ma to porozumienie dać???
    Chyba wytłumaczenie dla zarządu orła jak będzie kupa.

REKLAMA