Express-Miejski.pl

CONDITOR wspiera ząbkowicką młodzież

	CONDITOR wspiera ząbkowicką młodzież

CONDITOR wspiera ząbkowicką młodzież fot.: Multiagencja Conditor

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

  

Dwudziestu uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, wzięło udział w najnowszej odsłonie innowacyjnego projektu szkoleniowego Multiagencji CONDITOR, którego nadrzędnym celem jest rozwój przedsiębiorczości, wśród młodzieży naszego powiatu.

CONDITOR StartUP to autorski program szkoleniowy, ale i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami,  na najlepszy biznesplan zrealizowany w formie turnieju klas, przez jedną z największych multiagencji w Polsce. Pomysł na promocję przedsiębiorczej postawy wśród lokalnej młodzieży, pojawił się w CONDITOR już 3 lata temu, kiedy to ogłoszono pierwszą edycję programu w nieco odbiegającej od tegorocznej formie. Wówczas był to konkurs na najlepszy biznesplan, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu Ząbkowickiego. W najnowszej edycji postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i oprócz atrakcyjnych nagród, przekazać uczestnikom projektu również wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które każdy z nich będzie mógł wykorzystać podczas realizacji pracy konkursowej, ale i przełożyć na rzeczywistość i być może zrealizować dzięki temu swoje zawodowe marzenia.

Tym razem do współpracy zaprosiliśmy uczniów klas 1-4 o profilu ekonomicznym, Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni kadrze pedagogicznej oraz Dyrekcji Szkoły, za chęć przystąpienia do projektu oraz współpracę i zaangażowanie na każdym jego etapie.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbyło się już w październiku ubiegłego roku w Centrali CONDITOR, gdzie przez kolejne miesiące aż do maja bieżącego roku przedstawiciele poszczególnych klas w 4-o osobowych grupach, spotykali się na comiesięcznych warsztatach tematycznych, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów CONDITOR. Program szkolenia został skonstruowany w taki sposób, aby zapoznać uczniów ze wszystkimi najważniejszymi aspektami związanymi z założeniem własnej działalności, co ważne: przy zachowaniu odpowiedniej chronologii, aby możliwie jak najbardziej odwzorować proces założenia i prowadzenia własnej firmy już od momentu samego pomysłu.

Poruszano m.in. kwestie metod badania rynku i konkurencji, szeroko pojętej księgowości w tym zagadnień podatkowych (tutaj swoją cenną wiedzą i doświadczeniem podzielił się z uczestnikami projektu, właściciel kancelarii finansowo rachunkowej -  Łukasz Majerczyk), form zatrudniania, marketingu, a także niezwykle istotnego dziś narzędzia jakim jest kreowanie wizerunku firmy w mediach społecznościowych.  

Już podczas pierwszego spotkania przedstawiciele klas wylosowali działalności, nad którymi pracowali podczas całego szkolenia, aby na końcu stworzyć realny biznesplan. Mieliśmy : salę zabaw dla dzieci, organizację imprez, salon beauty, bistro oraz miejsce spotkań z aktywnościami. I właśnie „założyciele” ostatniego biznesu – przedstawiciele klasy 2C1  wynikiem swojej kilkumiesięcznej pracy, przy wsparciu pozostałych koleżanek i kolegów z klasy stworzyli, a następnie zaprezentowali biznes plan na „Bowlingstein” , który zyskał największe uznanie komisji konkursowej, zapewniając im nagrodę główną - dofinansowanie do wycieczki szkolnej dla całej klasy w wysokości 20 000 zł, oraz bony podarunkowe dla przedstawicieli, do salonów EMPIK o wartości 500 zł każdy.

Paulina, Malwina, Wiktoria i Mikołaj zapewnili całej klasie, przyjemny powrót do szkolnej rzeczywistości, ponieważ już we wrześniu w ramach realizacji nagrody, odbędą oni pełną atrakcji  wycieczkę do Trójmiasta. Jednym z punktów programu będzie wizyta w Centrali ERGO Hestia – jednego z czołowych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce.

Warto wspomnieć, że poziom wszystkich prac był bardzo wyrównany. Nie miała tu znaczenia wysokość klasy i poziom zdobytej dotychczas wiedzy. Uczniowie Ząbkowickiego Ekonomika wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz zaangażowaniem nie tylko w tworzeniu biznesplanów, ale i aktywnym uczestnictwie w comiesięcznych spotkaniach. Wybór zwycięskiej klasy okazał się być więc nie lada wyzwaniem.  Dlatego nie zabrakło również nagród dodatkowych –w postaci kuponów podarunkowych do Empik. Przyznaliśmy je przedstawicielkom klasy 1 TE, które pomimo najmłodszego wieku zaprezentowały pracę godną wyróżnienia.

Ponadto każdy z uczestników projektu otrzymał imienny certyfikat, będący poświadczeniem zdobytej wiedzy oraz nabytych umiejętności.

Trzecia odsłona programu CONDITOR StartUp, to dla nas kolejna okazja do wspierania rozwoju kompetencji biznesowych wśród młodzieży z naszego regionu. Największą wartością programu jest możliwość przekazania przydatnych narzędzi młodym ludziom, które zapewnią im łatwiejszy start w życiu zawodowym.

Dzięki możliwości udziału w CONDITOR Startup  mogłam poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną, nabyć dodatkowe umiejętności, doskonalić pracę w grupie. Dzięki cennym uwagom specjalistów w dziedzinie zarządzania, marketingu, księgowości nasza wiedza bardzo się wzbogaciła i na pewno wykorzystamy ją w przyszłej pracy zawodowej. A to wszystko dzięki pełnemu zaangażowaniu organizatorów i opiece podczas trwania projektu.– przyznaje uczestniczka projektu Paulina Kowalik, uczennica zwycięskiej klasy 2C1.

 

 

Multiagencja CONDITOR

REKLAMA