Express-Miejski.pl

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Ząbkowicach Śląskich [foto]

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 października przy ul. Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu.

Obiekt ma powstać do 30 czerwca 2023 roku. W uroczystości wzięli udział m.in. Piotr Wojtyczka - prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Ireneusz Zyska - wiceminister Klimatu i Środowiska, Marcin Gwóźdź - poseł na sejm RP, Jarosław Kresa - wicewojewoda dolnośląski, Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich oraz lokalni samorządowcy w osobach burmistrzów i wójtów z terenu powiatu ząbkowickiego, a także radnych powiatowych i gminnych.

- To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE), ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu - nowoczesnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich rozwiną swoje skrzydła i stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Tuż za nami powstanie hala przemysłowo-magazynowa, zgodnie z najwyższymi standardami przewidujemy również uruchomienie przestrzeni administracyjnej, biurowej i socjalnej. Nie zapominamy takze o infrastrukturze towarzyszącej - zielona przestrzen i wygodne parkingi. To tylko i aż 6 tys. m2, które, w co głęboko wierzę, napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług - mówił Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE.

- To jest początek inwestycji w gminie Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłowo-magazynową. Ta część i to miejsce to jest tylko element czegoś dużo większego. To jest komplementarny element rozwoju gospodarczego nie tylko gminy Ząbkowice Śląskie, całego powiatu ząbkowickiego, ale i powiatów ościennych. Tu będzie początek i element czegoś wielkiego, czyli Europarku Ząbkowice. Tam na 123 ha powstaje centrum przemysłowe, więc jeżeli uda nam się zrealizować te nasze wspólne plany, to będzie coś wielkiego - mówił poseł Marcin Gwóźdź.

W podobnym tonie wypowiadali się wiceminister Ireneusz Zyska oraz wicewojewoda Jarosław Kresa, którzy gratulowali rozpoczęcia inwestycji. Burmistrz Marcin Orzeszek przyznał, że dzisiejszy dzień zapisze się w historii Ząbkowic Śląskich jako wydarzenie szczególne i ważne. Szef ząbkowickiego magistratu podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w tę inwestycję. - Jeżeli będą rozwijały się Ząbkowice Śląskie, będzie rozwijał się również cały powiat ząbkowicki i cały nasz region - dodał włodarz.

W dalszej części uroczystości nastąpiło symboliczne wbicie łopaty, którego dokonali zabierający wcześniej głos oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji, którym jest konsorcjum śląskich firm - PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (członek konsorcjum). Przy ulicy Biznesowej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie będzie zlokalizowana hala magazynowa w najbliższym czasie powstanie również Inkubator Przedsiębiorczości (inwestorem będzie gmina Ząbkowice Śląskie) oraz zakład produkcyjny z branży spożywczej (prywatny inwestor).

Wizualizację hali oraz więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj [KLIK].

em24.pl

29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Symboliczne wbicie łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Ząbkowicach Śląskich [foto]

  2022-10-03 15:19:33

  gość: ~PISowiec

  Jarek dziękuję z całego serca. Tyle lat czekania na poważne inwestycje.

 • 2022-10-03 15:45:11

  gość: ~mieszkaniec

  a po te kaski na łbach

 • 2022-10-03 17:58:50

  gość: ~Bo

  @~mieszkaniec
  Bo mają zryte łby i boją się żeby gruz nie poleciał

 • 2022-10-03 18:57:28

  gość: ~saw

  Minimum faktycznych działań- maksimum propagandy sukcesu. Po co ten cyrk?

 • 2022-10-03 20:04:41

  gość: ~vv

  @~saw
  jak to po co? posadki szykują sobie pisowcy ...

 • 2022-10-03 20:42:02

  gość: ~taxi

  @~vv mam ci wymienić POsadki POpaprańcow;POwiatowy Urząd Pracy starostwo POwiatowe Urząd miasta i gminy, dawny ZOK,Hala ,basen i tak dalej i tak dalej....

 • 2022-10-03 21:59:09

  gość: ~ktos

  @~taxi
  To może podasz różnice w zarobkach w samorządzie a w pisich spółkach? Żadne inne rządy nie przebiły i nie przebiją pisiego złodziejstwa.

 • 2022-10-03 22:11:26

  gość: ~major

  @~ktos ćwoku jak sie ma zyski to się zarabia i rozdaje kase tak jak PIS........Złodzieje to PO gdzie zarabiało sie 5 zł na godzine

 • 2022-10-03 23:39:19

  gość: ~Jahahaah

  @~major
  Ta? A chleb wtedy kosztował 9zł (dzisiaj kupowałem) ? Ropa prawie 8zl, a węgiel 4tys za tonę? A ile robiłeś zakupów spożywki np za 200zł? Bo teraz wychodzę z reklamówką w której nic nie ma. A za prąd, gaz i media ile płaciłeś? Wymieniać dalej? Czy twój sprany, pisowski łeb i tak tego nie ogarnie? To że PO było zjeba*e każdy normalny człowiek wie, ale nie wiem jak tępym i zaślepionym tą pisowską propagandą trzeba być, żeby nie wiedzieć co się teraz dzieje i co PiS zrobił z tego kraju! Tylko nie wyjeżdżaj mi z kowidem i jakimś putinem, że to przez to mamy inflacje na poziomie prawie 20%, a realną pewnie z 30%.
  O na zakończenie, to kiedy PiS zamknie tych bandziorów i złodziei z PO i Tuska? Prawie 8 lat „rządzą”,
  To ile lat jeszcze potrzebują?

 • 2022-10-04 08:05:05

  gość: ~Sady

  @~Jahahaah
  Jak doktryna Nowmana przestanie istnieć!! Dlaczego grodzki chowa się za imunitetem? Nowak będzie siedział chyba że pozwolisz wrócić tej bandzie do władzy. Umarzali ruskim długi a tarczy amerykańskiej nie chcieli co to znaczy?

 • 2022-10-04 09:09:48

  gość: ~Skończ

  @~Sady
  Skończ sapać, Braunowi zdjęli immunitet za jakąś bzdurne, więc czemu nie zrobią tego samego tym wszystkim „złodziejom i oszustom”? To ja ci powiem dlaczego, bo PO PiS itd to jedna o ta sama banda, która stworzyła przedstawienie dla takiego plebsu jak ty, żebyś idąc na wybory myślał, że masz jakiś wybór. W tv się będą kłócić, jeden drugiemu coś tam będzie wypominał, ty siedząc w swoim 35 metrowym mieszkaniu przed tv, będziesz się cieszył z harnasiem w ręku, mówiąc do swojej grubej i paskudnej żony „widzisz Grażynka! Patrz jak Jarek wygarną złodziejowi z PO” a oni po tym przedstawieniu, siedzą potem razem, piją whisky za twoja miesięczna wypłatę i śmieją się z takich jak ty.

 • 2022-10-04 08:14:04

  gość: ~dd

  @~Jahahaah
  to jedz do czech i niemiec tam jest tanio tylko u nas drogo. TEPY WÓJU

 • 2022-10-04 09:04:29

  gość: ~On

  @~dd
  Tępym to trzeba być, żeby widzieć co się tu dzieje i dalej udawać że jest super. Więc skończ pierdo*lić pisowski kiepie. Wam to nawet jakby Jarek nasral do ryja, to i tak byście się cieszyli, i jeszcze podziękowali za pyszną czekoladę. I to pisowskie pierdol*nie o Niemczech i innych krajach, nie interesują mnie Niemcy, Czesi czy inny kraj, interesuje mnie Polska bo tu mieszkam i to mój kraj. Chłopie, mam kredyt wzięty na dom,m który kupiłem, rata z 1750zł wzrosła mi na ponad 4 koła! Jak niedorozwiniętym trzeba być żeby dalej twierdzić że jest super!

 • 2022-10-04 14:13:23

  gość: ~Ktos

  @~major
  Major pisowski pajacu nie rozumiesz,że zarabiają na uczciwie pracujących którzy płacą za rekordowe zyski spółek państwowych? Niestety w tvpis się nie dowiesz.

 • 2022-10-04 14:37:35

  gość: ~On

  @~Ktos
  Pewnie że nie rozumie, przecież 90% pisowskiego elektoratu to ludzie po podstawówkach i zawodówkach, co Ty od nich oczekujesz?! „Odnoszą sukcesy” no odnoszą, jak podnieśli na paliwo, prąd, gaz itd marże o paręset procent, to odnoszą sukcesy.

 • 2022-10-04 07:18:26

  gość: ~Michal

  @~ktos
  Co ty gadasz, jedni i drudzy doją z tego państwa ile się da dlatego tak zażarcie walczą o władzę. Ty myślisz że oni to robią dla idei? Nie, po to żeby obsadzić rodziną i znajomkami dobre miejsca pracy i wyciągać poprzez premie i nagrody państwowy hajs. Jednym i drugim tylko o to chodzi a przy okazji tak na dodatek jest polityka tak żeby ludziom oczy zamydlić i najlepiej to wywoływać konflikty tak jak jest teraz żeby ludzie tym się interesowali.

 • 2022-10-04 08:03:23

  gość: ~Orlen

  @~ktos
  Dlaczego Obajtek zarabia mniej niż poprzednik a wyniki ma 10x leprze? dlaczego Pis zlikwidował odprawy po tygodniu pracy? Bo jest uczciwą pro polską partią nie złodziejstwem prusko - ruskim!

 • 2022-10-04 09:19:43

  gość: ~Hahahahhaahhss

  @~Orlen ja piero*e!!!! Wy jesteście chorzy psychicznie!!! :D ty naprawdę w to wierzysz co nie? :D

  Wyniki ma 10x lepsze? No ma, bo dojebali taką marże na paliwie, że w historii tego kraju nie było takich cen za paliwo.

  A ty się cieszysz z tego? To znaczy że okradli obywateli, zarabiając na nich 5 razy tyle.

  PGNiG też odnosi „sukcesy”, jak podnieśli ceny za gaz o 400% No to chyba logiczne że zarabiają KUR*WA debiiiilu 400 razy więcej niż wcześniej, ale nie zarabiają więcej bo są obrotni, tylko dlatego że wydymali własnych obywateli, sprzedając im gaz o 400% droższy.

  A co do Obajtka, to tacy jak ty czy ja, nigdy nie dowiesz się ile on naprawdę zarabia, No chyba że ślepo wierzysz w to co ci s tv podają XD

 • 2022-10-04 09:34:30

  gość: ~Mazi

  @~Orlen
  To ja ci podam przykład jełopie, dlaczego twój Obajtek i Orlen odnosi 10x lepsze sukcesy.
  Wyobraź sobie że sprzedajesz jakiś produkt, ale to jest produkt który ludzie muszą kupować, nie wiem co to może być, niech będzie np że masz stacje diagnostyczną która robi przeglądy, przegląd jest obowiązkowy, czyli jak chcesz jeździć autem, to musisz zrobić przegląda. Normalnie przegląd kosztuje 100zł, ale ty podnosisz cenę, i teraz przegląd kosztuje 500zł. To chyba logiczne że „odniesiesz sukces” bo na jednym aucie zarobisz 5x więcej niż wcześniej. To samo jest z orlenem, skoro wcześniej baryłka roby kosztowała więcej niż teraz, a paliwo kosztowało 5 zł, a teraz kosztuje ponad 7zł, to chyba logiczne pajacu, że zarobisz o wiele więcej niż wcześniej. To jest ten twój „sukces” czyli jak tankujesz swojego 15 letniego szrota, to jesteś przy dystrybutorze dymany w kakao po same kule, bo wlewasz coś co kosztowało 5zł, a teraz kosztuje 7.30zł.
  Straszną rzeczą jest to, że tacy jak ty tego nie rozumieją, ba, cieszą się z tego i uważają to za sukces. To tak jakbym ci podniósł czynsz za mieszkanie z 1000zł na 3000zł, a ty cieszyłbyś się i powiedział „nooo, ten właściciel mieszkania to jednak jest obrotny gość” :DDD

 • 2022-10-04 20:09:57

  gość: ~Orlen

  @~Mazi
  idioci nie znający podstaw ekonomii!! Cena rynkowa ignoranci!! jak orlen zaczołby sprzedawać paliwo nie najtaniej w europie a o 3 złote taniej to byś nic nie zatankował idioto do sześcianu!!! nie miałbyś nigdzie paliwa w polsce!!! Węgry tak zrobiły i co bankruty stacji . ciołki chcą sprzedawać paliwo 30 % TANIEJ NIZ ZA GRANICĄ.

 • 2022-10-04 20:15:04

  gość: ~Dolar

  TANKUJ W CZECHACH ALBO NIECZECH ONI MAJĄ TANIEJ TAM ORLENU NIE MA I OBAJTKA MADRY Z PO!!

 • 2022-10-09 17:53:33

  gość: ~Jaa

  ostatnio dodany post

  @~ktos
  Złodziejstwo to jest jak za pieniądze publiczne dyrektor że swoim kierowcą jeździ na targ po warzywa w godzinach pracy, która pani dyrektor z Ząbkowic na kierowcę i służbowe auto i jest znana wszystkim bezrobotnym?

 • 2022-10-03 19:53:57

  gość: ~obserwator

  60 arów szok

 • 2022-10-03 22:11:41

  gość: ~Maria

  Jezeli to co zaplanowane polepszy rozwoj Zabkowic i poprawi warunki materialne ludnosci tego miasta, to bardzo sie ciesze. Zabkowiczanie zasluzyli na to.

 • 2022-10-03 22:26:02

  gość: ~Mieszkaniec

  Świdnica zabezpieczona w tabletki z jodem. A jak plany u nas ?

 • 2022-10-03 23:43:53

  gość: ~Hahahahah

  @~Mieszkaniec
  Odstaw telewizje tępaku , już was naszprycowali niedawno jakimś syfem na jakiegoś zamyślonego kowida, to teraz będziesz łykał tabletki? Ale wy macie sprane kokosy. Z wami można robić wszystko co się chce, wystarczy wam tylko w tv puszczać przed jakiś czas i łyknięcia wszystko.

 • 2022-10-03 23:24:38

  gość: ~Mieszkaniec

  A co oni już tam kogoś pochowali ,czy to reklama nowej firmy pogrzebowej

 • 2022-10-04 07:04:56

  gość: ~Ona

  @~Mieszkaniec
  Grób sobie kopią bo mam nadzieję że w końcu ludzie się wezmą za te wszystkie ceny co teraz mamy i drogie życie

 • 2022-10-04 10:07:48

  gość: ~Tymon

  @~Ona
  A to ceny w Polsce mamy przez orzeszka? Czy przez pisowskie szambo?

REKLAMA