Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich powstanie hala produkcyjno-magazynowa pod działalność nowych firm i zakładów

W Ząbkowicach Śląskich powstanie hala produkcyjno-magazynowa pod działalność nowych firm i zakładów fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Obiekt zlokalizowany będzie w Ząbkowickiej Strefie Ekonomicznej przy ul. Cukrowniczej, obok inkubatora przedsiębiorczości, którego otwarcie planowane jest w 2023 roku.

Hala dedykowana będzie mikro, małym i średnim przedsiębiorcom. Inwestorem jest Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” Sp. z o. o. Przetarg na budowę hali został ogłoszony 10 stycznia, a termin składania ofert upływa 14 lutego 2022 roku. Projekt obejmuje budowę hali wraz z częścią administracyjno-socjalno-usługową, przyłączami, instalacjami oraz infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów zewnętrznych.

- To bardzo dobra informacja dla rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie: wielokrotnie podkreślam, jak ważny jest rozwój przedsiębiorczości w naszej gminie, dlatego cieszę się z budowy tego obiektu. Jest to kolejny ogromny krok do wzmocnienia potencjału gospodarczego Ząbkowic Śląskich i co najważniejsze – kolejne nowe miejsca pracy! Atutem tej inwestycji jest niewątpliwie lokalizacja – budowa tak wielkiego obiektu halowego (około 5.318,00 m²) obok inkubatora stworzy kompleks firm produkcyjnych oraz magazynowych – zaplecze gospodarcze napędzające rynek handlu i usług - mówi Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Bliźniacze hale magazynowo-produkcyjne powstaną na Dolnym Śląsku także w Wałbrzychu i Jaworzynie Śląskiej, na Opolszczyźnie: w Nysie i Brzegu, a także w wielkopolskiej Wrześni. Gotowe obiekty, przeznaczone głównie pod wynajem lub leasing, mają zwiększyć atrakcyjność inwestycyjną terenów strefowych znajdujących się w tych miejscowościach.

 Wizualizacja hali przemysłowej WSSE:

em24.pl

31

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Ząbkowicach Śląskich powstanie hala produkcyjno-magazynowa pod działalność nowych firm i zakładów

  2022-01-19 12:46:03

  gość: ~mnm

  Lepiej postawić profesjonalna hale targową jako MIEJSKA HALA TARGOWA w miejsce targowiska pod chmurką, gdzie rolnicy i drobni kupcy mogliby prowadzić handel w cywilizowanych warunkach. Władzo myśl to już XXI wiek.

 • 2022-01-19 13:14:03

  gość: ~kz

  @~mnm HA HA HA......

 • 2022-01-19 13:49:06

  gość: ~Dowcipny komendant

  @~mnm
  Nie. Lepiej tak jak w Ziębicach postawić halę sportową która zadłuży miasto i nie przyniesie żadnych korzyści, oraz bibliotekę i windę za parę milionów do której i tak nikt nie chodzi.

 • 2022-01-19 16:33:39

  gość: ~Sportowiec

  @~Dowcipny komendant
  Wiesz co to takiego korzyść zdrowotna. Wszędzie dookoła są hale sportowe. Już id dawna. Tylko w Ziebicach nie ma. Społeczeństwo zdrowe, aktywne przekłada się na korzyści w firmach, zakładach itd. Hala sportowa powinna stać juz kilkanaście lat. Ale lepiej później niż wcale.

 • 2022-01-19 18:27:45

  gość: ~takitam

  @~Sportowiec

  Kolego sportowiec.

  Po pierwsze, sport to ... rozrywka, zabawa, hobby, a nie strategiczna potrzeba całego społeczeństwa.

  Dlaczego zatem uważasz, że WSZYSCY podatnicy mają się składać na budek służący do zabawa dla nielicznej grupy oso, które jako hobby wybrały sobie sport ? .... a następnie WSZYSCY podatnicy mają łożyć na utrzymanie tego obiektu ?

  Nie mam nic przeciwko sportom wszelakim, ale ... swoje zabawy, każdy powinien finansować sobie sam ze swoich prywatnych środków.

  Po drugie, młodzi ludzie UCIEKAJĄ z tego skansenu żartobliwie zwanego Ziębicami gdzie tylko mogą, bo to nie hale sportowe, czy inne windy w bibliotekach tudzież altany w parkach zatrzymają ich na miejscu, a ... MIEJSCA PRACY i powstające firmy.


  Piszesz, cyt:
  /// Społeczeństwo zdrowe, aktywne przekłada się na korzyści w firmach, zakładach itd. ///

  Zgadzam się z tym całkowicie, ale skoro tak, to niech te właśnie firmy, zakłady pracy i sami zainteresowani SAMI PŁACĄ za swoje zabawy i nikt do nikogo nie będzie miał pretensji.

 • 2022-01-20 12:54:48

  gość: ~Dowcipny komendant

  @~Sportowiec
  Poza tym, sport można uprawiać bez żadnej hali.
  Biegać, jeździć na rowerze..

  Wystarczy się nawet przejść szybkim tempem żeby osiągnąć 'korzyść zdrowotną'.

 • 2022-01-19 19:36:19

  gość: ~romi

  zabkowicki basen jest wspaniały i dochodowy.....

 • 2022-01-19 13:53:40

  gość: ~mieszkaniec

  Pomysł dobry ale spóźniony o ponad dwadzieścia kilka lat. Wtedy jako miasto i mieszkańcy bylibyśmy konkurencyjni choćby do Dzierżoniowa.

 • 2022-01-19 17:05:37

  gość: ~re re

  ząbkowicka strefa ekonomiczna. Jakie władze, taka strefa

 • 2022-01-19 17:23:07

  gość: ~Mieszkaniec

  @~re re
  Taka prawda. Patrzcie ile nasz burmistrz rządzi miastem i rządził też w czasach gdzie u władzy była jego partia PO i nic nie zrobił w sprawie rozwoju przedsiębiorczości. Więc dlaczego piszę że dla niego to takie ważne, ważne dla niego to jest pokazać się na dożynkach i innych imprezach. Teraz na szczęście coś się rusza w tych Ząbkowicach i to nie jego jest zasługą. Owszem jesteśmy spóźnieni ale może dzięki nowej drodze nadgonimy trochę straconego czasu.

 • 2022-01-19 18:15:02

  gość: ~Autor

  @~Mieszkaniec
  Kolego bredzisz jeszcze niedawno infrastrukturą byliśmy w tyle za takimi miastami jak Dzierżoniów, Kłodzko nasz poziom to były Ziębice, Paczków i zobacz jak wyglądem miasto się zmieniło na plus kogo ty chcesz żeby miastem rządził jakiś populista z PiS co wszystko obieca czy jak wcześniej z Samoobrony który nic nie robił i zadłużył gminę a pieniądze niewiadomo gdzie poszły

 • 2022-01-19 18:34:29

  gość: ~takitam

  @~Autor

  Czy Ty naprawdę nie widzisz, że zadłużenie miasta wynika właśnie z tych idiotyzmów typu baseniki, saunaria, komunikacje miejskie i inne tego typu głupoty ?

  Przecież te fanaberie będą spłacać kolejne pokolenia.

  Poza tym, ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEM, dlaczego państwo (czyli my wszyscy) w ogóle łoży na budowę takich hal czy stref ekonomicznych.

  Przecież to CZYSTY SOCJALIZM.

  Państwo owszem, powinno ułatwiać prowadzenie i zakładanie firm, ale poprzez sensowne prawo, małe podatki, małe obciążenie (typu ZUS-y) ... generalnie niskie koszty prowadzenie i zakładanie firmy + sprawnie sensownie działające sądy w oparciu o proste i bez możliwości interpretacji prawo, a nie poprzez jakiekolwiek budowy.

 • 2022-01-19 19:38:09

  gość: ~romi

  wina kaczynskiego i morawieckiego

 • 2022-01-19 20:32:05

  gość: ~Mak

  @~takitam
  Jedno drugim zaprzeczasz piszesz zadłużenie gminy to pytam ile wynosi i jaki jest bezpieczny próg względem dochodów gminy bo dobrze wiem że w Ząbkowicach jest pod kontrolą a żeby dostać dofinansowanie z UE na inwestycję musi być najpierw kredyt żeby dostać zwrot ponieważ nasza gmina nie jest bogata i nie posiada rezerw finansowych a to drugie co piszesz o ulgach dla działalności i tp ok tak powinno być ale co ma do tego gmina to rząd odpowiada za podatki i ustawy

 • 2022-01-20 14:04:58

  gość: ~takitam

  @~Mak

  Kolego, wiesz co to są znaki interpunkcyjne i po co się je stosuje ?

  Przecież tego twojego wpisu za ch_ja Wacława nie można zrozumieć.

 • 2022-01-20 17:23:46

  gość: ~Szymek

  @~takitam dzięki super mega hiper inflacji kredyty spłacone zostaną w dwa lata :-P

 • 2022-01-19 19:55:08

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Autor
  Wyglądem kolego to miasto straszy. Przejdź się miastem i zobacz jak ono wygląda. Wizerunkowo wygląda słabo. Co się zmieniło powiedz mi? Park wyremontowali? I basen zrobili gdzie drugi doprowadzili do ruiny kompletnej?

 • 2022-01-19 20:23:52

  gość: ~Mirek

  @~Mieszkaniec
  Drogi w 70% masz porobione , rewitalizacja kamienic , park Sybiraków i koło stadionu, basen kryty , tereny pod budownictwo oś owocowe , remont sali kinowej, zamku ,dwa orliki, cztery boiska wielofunkcyjne, nowy żłobek, remonty szkół , nowe parkingi ,place zabaw z siłowniami , wpuszczenie marketów do miasta , utworzenie podstrefy dla firm to tak na szybko wymieniam teraz wymień co zrobił Kotowicz, Marcinków proszę?

 • 2022-01-19 23:38:57

  gość: ~Ona

  @~Mirek
  Jakie remonty szkół??? Stare śmierdzące poniemieckie budynki,i wysokie nie do pojęcia koszty ich utrzymania!!!! Reszta to pieniądze przyniesione na tacy z projektów rządowych. Pozostałe to kredyty. Zadłużenie to wartość 4 basenów.

 • 2022-01-20 07:15:52

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Ona
  Ale taki Miruś tego nie rozumie. Ogólnie miasto wygląda jak ruina. Miruś pisze że Orzeszek utwórz podstrefę i co na tej specjalnej strefie się dzieje? Jakich inwestorów ściągnął? Mają teraz stawiać jakieś magazyny i inkubator i Miruś oczywiście to przypisze burmistrzowi a to nie jego zasługa. Miruś pisze o orlikach ale to też był projekt rządowy. Tak na prawdę burmistrz wybudował tylko basen i saunę i to mu można przypisać za sukces lub nie zależy jak kto patrzy. Nie będę się o reszcie rozpisywał bo mi szkoda czasu na mirusia.

 • 2022-01-20 07:16:41

  gość: ~Bali

  @~Ona
  Pieniądze rządowe zabrane gminą z cit i pit o tę ci chodzi zaraz powiesz że ceny za gaz, prąd,ZUS,i tp gmina podniosła .
  Rząd gościu nie ma swoich pieniędzy to raz a dwa szastają unijnymi mówiąc to od nas bo propaganda musi być

 • 2022-02-08 18:30:48

  gość: ~Ząbkowiczanin

  @~Bali
  Ciekawe dlaczego miasto się wyludnia basen i park z oczkiem wodnym im nie wystarcza świnie /sarkazm/

 • 2022-02-08 18:19:23

  gość: ~123

  Wszyscy rządzili tylko nie Pisiory :) wiesz zaryzykował bym: Co mamy do stracenia i tak jest tu dziura obsadzona kwiatkami z basenem:) Boją się wpuścić porządnego inwestora bo wszyscy by się zwolnili z miku czy zumetu w jeden dzień:) a potem padł by legrand chyba że zmieniły by się warunki pracy w tych obozach za najniższą krajową .

 • 2022-01-19 18:30:31

  gość: ~John Rambo

  @~Mieszkaniec
  Mikt tu nie będzie inwestował bo nie ma drogi i tak szybko nie będzie życzę powodzenia

 • 2022-01-19 19:57:36

  gość: ~Freddy

  @~John Rambo
  No najlepiej tak powiedziec, i zamiast strefy to wybudować może aquapark czy coś w ten deseń? Albo może wykopać dół i zrobić jeziorko ludzie będą mieli gdzie w lecie wypoczywać?

 • 2022-01-20 00:54:27

  gość: ~Anonim

  @~Mieszkaniec
  Polacy... naród który wiecznie narzeka.

 • 2022-01-19 17:09:08

  gość: ~Janie

  Mówiłem o tym w Nysie niejednokrotnie to się P Woźniak śmiał

 • 2022-01-20 01:03:13

  gość: ~Aneta

  @~Janie
  Uważam, że burmistrz bardzo dużo zrobił dla mieszkańców. Powinniśmy to docenić.Przestancie już narzekać. Mamy naprawdę dobrego gospodarza!

 • 2022-01-20 01:12:18

  gość: ~Hej

  @~Aneta
  Uwielbia kredyty,

 • 2022-01-20 01:10:11

  gość: ~Mieszkaniec

  Redakcjo, ale tu nuda!!!! Wszystko pod Orzecha. Smutne macie życie, idol, dawca chleba..... Co on w sobie ma, sami piszecie, sami komentujecie, sami się nakręcacie. Zacznijcie myśleć i żyć, normalnie, obiektywnie. Słońce świeci, deszeszcz pada, zobaczcie inne świat a Wy jedno tylko ON. Współczuję!!!! Przecież ludzie mają mózg, potrafią myśleć, wyciągać wnioski. A tu ciągle to samo ON!!!!!

 • 2022-02-08 19:29:49

  gość: ~123

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec
  Wolałbyś,żeby o pisowcach pisali. To by ci pasowało.

REKLAMA