Express-Miejski.pl

„Chcemy uniezależnić gminę od rosnących cen energii elektrycznej” [video]

Instalacja będzie zlokalizowana w granicach administracyjnych miasta (w kierunku sołectwa Suszka) fot.: mp

Przed gminą Kamieniec Ząbkowicki jedno z największych wyzwań inwestycyjnych. To budowa gminnej instalacji fotowoltaicznej, którem moc docelowo ma sięgać 5 MW.

Dzięki dofinansowaniu z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Programu Polski Ład oraz zgromadzonym już innym środkom, kamieniecki samorząd może na to zadanie przeznaczyć około 20 milionów złotych.

- Dzięki realizacji tego projektu staniemy się gminą samowystarczalną energetycznie! Realna jest także opcja sprzedaży hurtowej energii. To oznaczałoby dodatkowe przychody do budżetu gminnego ok. 2 mln zł rocznie. Z tych środków planujemy wdrożenie kolejnych programów prospołecznych związanych między innymi z dopłatami dla najbardziej potrzebujących mieszkańców do zużywanej w gospodarstwach domowych energii elektrycznej - planuje burmistrz Marcin Czerniec.

O powstaniu instalacji fotowoltaicznej dofinansowanej ze środków rządowych w kwocie ponad 15 mln zł informowaliśmy już w artykule pt. Gmina zbuduje własną farmę fotowoltaiczną. Stanie się samowystarczalna i będzie sprzedawać energię [KLIK]. Dziś nieco szerzej o całym zakresie planowanych działań opowiada burmistrz Marcin Czerniec.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Chcemy uniezależnić gminę od rosnących cen energii elektrycznej” [video]

  2022-06-21 12:09:12

  gość: ~Autor

  Nie wiedziałem że kamieniec bez firm jest tak bogatą gminą ciekawe za co dostaje tą kasę

 • 2022-06-21 21:13:32

  gość: ~Jurys

  @~Autor
  Nie trzeba firm. Wystarczą sprawne języki potrafiące lizać odpowiednią część ciała.

 • 2022-06-22 20:36:10

  gość: ~Jaa

  ostatnio dodany post

  Jeżeli faktycznie to się sprawdzi to pozostałe gminy powinny też zainwestwac w solary i inne odnawialne źródła, dlaczego u nas nie stawia się wiatraków? Dlaczego samorządy nie robią nic dla biednego obywatela, przecież za chwilę będzie tragedia głodno i zimno

REKLAMA