Express-Miejski.pl

Kolejni pijani kierowcy, kolejne wypadki i kolizje [foto]

Kolejni pijani kierowcy, kolejne wypadki i kolizje fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od początku wakacji na drogach powiatu ząbkowickiego doszło do sześciu wypadków. Trzy z nich okazały się śmiertelne, natomiast dziewięć osób odniosło obrażenia.

- Jest to zaledwie pierwszy miesiąc wakacji a ofiar śmiertelnych jest więcej niż przez pierwsze sześć miesięcy roku. Ponowie apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Włączmy myślenie. Zróbmy to dla siebie, naszych najbliższych, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy chce bezpiecznie wrócić do domu - apeluje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Na drogach powiatu ząbkowickiego codziennie dochodzi do zdarzenia drogowego. Tylko 22 lipca doszło do trzech kolizji. Dwie z nich zakończyły się przyjęciem mandatu karnego.

Weekend na naszych drogach również nie był spokojny. Oprócz kolizji i wypadku policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 23 lipca przed godziną 4 w Kamieńcu Ząbkowickim. 24-latek z powiatu ząbkowickiego wsiadł za kierownicę samochodu Skoda w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany przez policję już godzinę później w Stoszowicach. 26-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jechał z pasażerami. Co więcej, nie posiadał również uprawnień do kierowania, ponieważ te zostały mu kilka lat wcześniej zatrzymane właśnie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

24 lipca w Kamieńcu Ząbkowickim również rano funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna jechał jako kierujący samochodem Opel w stanie nietrzeźwości, a dodatkowo miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie” jak również złamanie zakazu sądowego.

Także 24 lipca około godziny 22 doszło do wypadku na krajowej ósemce za Ząbkowicami Śląskimi. Kierujący samochodem Audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Jechał z pasażerem jednak to on odniósł największe obrażenia, złamana ręka, żebra to tylko początek. Kierującemu został pobrana krew do badań na stan trzeźwości ponieważ obrażenia nie pozwalały na przebadanie go na miejscu zdarzenia.

- Ponownie przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy na drodze - dodaje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA