Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN, na który strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich czekali od 2018 roku dotarł wczoraj do jednostki fot.: KP PSP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

To ciężki pojazd firmy MAN, na który strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich czekali od 2018 roku. Do końca grudnia w jednostce powinno znaleźć się też drugie nowe auto.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN dotarł do jednostki 25 czerwca i zastąpi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich wysłużonego, ponad 20-letniego Jelcza.

- Kiedy w 2018 roku dowiedzieliśmy się, że nasza komenda została ujęta w programie „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”, którego beneficjentem jest Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej nie kryliśmy radości. Choć wtedy termin odbioru nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego przypadający na 2021 rok wydawał się bardzo odległy to czas ten szybko minął i dziś możemy cieszyć się z nowego pojazdu - mówi asp. Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego jest w pełni wyposażony i gotowy do tego, aby każdego dnia dbać o bezpieczeństwo przede wszystkim mieszkańców powiatu ząbkowickiego, ale i nie tylko.

- Od dziś rusza intensywne szkolenie zmian służbowych w celu zapoznania się ze sprzętem oraz możliwościami taktycznymi pojazdu. Po osiągnięciu pełnej gotowości nowy pojazd wejdzie do służby w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich - dodaje Gomółka.

To nie koniec dobrych wiadomości. Kilka dni temu informowaliśmy, że Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu ogłosiła przetarg na dostawę sześciu średnich wozów ratowniczo-gaśniczych. Jeden z nich ma trafić do Ząbkowic Śląskich.  Przewidywany termin dostawy to grudzień 2021 roku. Więcej szczegółów tutaj [KLIK]. To oznacza, że do końca roku strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich będą mieli dwa nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze, co pozwoli na jeszcze sprawniejsze i skuteczniejsze działanie.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA