Express-Miejski.pl

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich będą mieli nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich będą mieli nowy samochód ratowniczo-gaśniczy // zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Dolnośląska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej ogłosiła przetarg na dostawę nowych samochodów ratowniczo–gaśniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa sześciu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych. Jeden z nich trafi do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Pojazd będzie zabudowany na podwoziu kategorii drugiej – uterenowionej z silnikiem o mocy min. 213 kW, napędem 4×4, manualną, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów i kabiną brygadową. Zabudowa wykonana z materiałów odpornych na korozję typu: stal nierdzewna, aluminium, materiały kompozytowe.

Na wyposażeniu znajdzie się między innymi: zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompa dwuzakresowa min. A16/8-2,5/40, działko wodno-pianowe DWP16, linia szybkiego natarcia, wyciągarka, instalacja zraszaczowa i maszt oświetleniowy. Sprzęt dostarczają użytkownicy, firma wykona jedynie mocowania.

Samochód do jednostki ma najpóźniej trafić w grudniu 2021 roku. Pojazdy otrzymuają też Koemenda Miejska PSP w Jeleniej Górze oraz Komendy Powiatowe PSP w Dzierżoniowie, Górze, Jaworze i Strzelinie.

Komenda Wojewódzka PSP prowadzi również przetarg na dostawę średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego 4×4 dla Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu o podobnych parametrach jak w powyższym przetargu. Wraz z wozem dostarczone zostaną węże W75 i W52, dwie prądownice, sygnalizatory bezruchu, radiotelefony i przenośne latarki kątowe.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA