Express-Miejski.pl

Uwięziony lis w studzience, częściowe zawalenia budynków i wypadki - raport straży pożarnej

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu ząbkowickiego wyjeżdżali do 13 zdarzeń - dwóch pożarów i dziesięciu miejscowych zagrożeń. Jedno zgłoszenie okazało się fałszywe.

Pożary:

7 listopada, godz. 16.44 - Ziębice - pożar śmieci na cmentarzu.

8 listopada, godz. 17.28 - Kamieniec Ząbkowicki, ul. Skorolecka – pożar budynku gospodarczego oraz kontenerów na śmieci. Spaleniu uległy kontenery na śmieci z tworzywa sztucznego oraz przyległa do nich ściana budynku gospodarczego. W celu ugaszenia pożaru podano dwa prądy wody. Brak osób poszkodowanych.

Miejscowe zagrożenia:

2 listopada, godz. 14.45 - Złoty Stok – na drodze krajowej nr 46 między Złotym Stokiem a miejscowością Mąkolno doszło do zdarzenia, w którym samochód osobowy wypadł z drogi i znajduje się poza jezdnią w pozycji na kołach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

3 listopada godz. 17:21 - Stolec – Potrącenie starszej kobiety na drodze wojewódzkiej w miejscowości Stolec (główna skrzyżowanie). Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego.

4 listopada, godz. 15.26 - Starczów – uwięziony lis w studzience kanalizacyjnej.

4 listopada, godz. 20:32 - Doboszowice – kolizja samochodu osobowego – brak osób poszkodowanych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

5. listopada, godz. 7:03 - rynek w Ziębicach - ze względu na brak Zespołu Ratownictwa Medycznego zadysponowano straż pożarną do udzielenia pomocy medycznej kobiecie. Po dojeździe zastępów straży pożarnej okazało się, że karetka jest na miejscu i ratownicy medyczni udzielają pomocy poszkodowanej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano LPR . Działania straży polegały na zabezpieczeniu lądowiska.

5 listopada, godz. 15.34 - Złoty Stok ul. Chemików - pomoc ZRM w zniesieniu osoby chorej do karetki.

6 listopada, godz. 10.19 - Laski - częściowe zawalenie się budynku gospodarczego (stodoła). Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że częściowemu zawaleniu uległ dach stodoły. Z uwagi na niestabilną ścianę szczytową wystąpiła konieczność sprawienia SHD-25 (pojazd z drabiną) celem usunięcia zagrażającego elementu konstrukcyjnego budynku.

7 listopada, godz. 15.47 - Ziębice - Kolonia Górnik - doszło do zawalenia części ściany szczytowej w budynku jednorodzinnym. Budynek składa się z części gospodarczej oraz mieszkalnej. W części gospodarczej doszło do uszkodzenia ściany. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu obiektu pod kątem osób poszkodowanych.

8 listopada, godz. 15.43 - Tarnów - zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu z krajową ósemką. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

8 listopada, godz. 19.12 - Srebrna Góra – plama substancji ropopochodnej na jezdni drogi wojewódzkiej 385. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce zarządcy drogi.

Alarmy fałszywe:

7 listopada, godz. 18.32Henryków, Pl. Cystersów - pożar sadzy w przewodzie kominowym. Po sprawdzeniu budynku strażacy nie stwierdzili pożaru sadzy, zadymienia oraz zagrożeń ze strony toksycznych gazów pożarowych we wskazanych obiektach. Zdarzenie zakwalifikowane zostało jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA