Express-Miejski.pl

Katastrofa budowlana w Ziębicach. Zawaliła się część budynku [foto]

Katastrofa budowlana w Ziębicach. Zawaliła się część budynku fot.: OSP Henryków

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ziębicach doszło do katastrofy budowlanej. Zawaleniu uległa część gospodarcza budynku mieszkalnego. Wewnątrz obiektu znajdowała się kobieta. Nie doznała jednak obrażeń.

Zdarzenie miało miejsce 7 listopada chwilę przed godz. 16 na terenie Kolonii Górnik. Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz obiektu może znajdować się kobieta. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że rzeczywiście w momencie katastrofy kobieta znajdowała się wewnątrz obiektu, jednak na szczęście  nie doznała żadnych obrażeń i opuściła obiekt jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. - W budynku wolnostojącym w części pomieszczeń gospodarczych doszło do zawalenia części ściany szczytowej. Budynek był zamieszkiwany przez jedną starszą osobę. W momencie przyjazdu straży pożarnej na miejsce kobieta znajdowała się na zewnątrz budynku nie uskarżając się na jakiekolwiek dolegliwości. Działania straży pożarnej skupiały się na zabezpieczeniu i przeszukaniu miejsca zdarzenia - informuje Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej.

Ze względu na uszkodzenia, obiekt decyzją Powiatowego Inspektora Budowlanego został wyłączony z użytkowania. Na miejscu działania prowadzili strażacy-zawodowcy z Ząbkowic Śląskich i Ziębic, strażacy-ochotnicy z Henrykowa, policja. 

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA