Express-Miejski.pl

Nagłe zatrzymanie krążenia. Na pomoc kobiecie ruszył przypadkowy mężczyzna. „Kapitalna robota!”

Lądowanie helikoptera LPR na rynku w Ziębicach fot.: wieDZA112

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

38-latka straciła przytomność w sklepie. Miała szczęście. Pomoc otrzymała niemal od razu. - Mężczyzna wykonał kapitalną robotę. To strasznie budujące - mówią ratownicy.

Zdarzenie miało miejsce 5 listopada około godz. 8 w jednym ze sklepów na ziębickim rynku. U 38-letniej kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomocy udzielił jej jeden z przypadkowych mężczyzn, który najpierw poinformował służby medyczne o zdarzeniu, a następnie szybko dokonał trafnego rozpoznania, rozpoczął uciśnięcia klatki piersiowej i kontynuował je do czasu przybycia wezwanego wcześniej zespołu ratownictwa medycznego. - Takie uciśnięcia powodują, że u poszkodowanego są znacznie większe szanse na powrót chociażby spontanicznego krążenia - wyjaśniają ratownicy medyczni.

Załoga karetki po przybyciu na miejsce natychmiast przejęła pacjentkę i po kilku minutach czynności medycznych zdołała przywrócić krążenie i oddech u 38-latki. - W tym miejscu za waszym pośrednictwem chcielibyśmy bardzo podziękować mężczyźnie, który w fachowy sposób udzielał pomocy kobiecie przed naszym przyjazdem i tym samym miał spory udział w uratowaniu jej życia. Wykonałeś świetną robotę, a takie sytuacje niesamowicie nas budują. Jesteś bohaterem - mówią ratownicy medyczni, którzy po przywróceniu funkcji życiowych u poszkodowanej zdecydowali się na zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował kobietę do szpitala w Nysie. Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczała policja oraz straż pożarna.

Lądowanie helikoptera LPR na rynku w Ziębicach:

mwinnik / em24.pl

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA