Express-Miejski.pl

Gmina Stoszowice wspiera WOŚP. Do puszek zebrano łącznie ponad 13 tys. zł

Gmina Stoszowice wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W piątek 10 stycznia w hali sportowej w Budzowie odbył się mini finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mini finał zorganizowany został przez budzowski sztab WOŚP-u pod kierownictwem Pani Aldony Dwornik we współpracy z Gminą Stoszowice i Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Srebrnej Górze.

W organizację wydarzenia z wielką ochotą zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, którzy tego dnia chcieli jednego - podzielić się dobrem z najbardziej potrzebującymi. Sztab zorganizował wielką loterię fantową, podczas której wyświetlana była prezentacja poprzednich finałów, kiedy rekord zbiórki pobijał kolejny rekord, było również spotkanie z futbolistami z Bielawy.

Największe emocje towarzyszyły licytacjom. Na aukcje trafiły pamiątkowe gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale również gadżety gminy Stoszowice z autografem m.in. Jurka Owsiaka czy Pawła Kukiza. Najbardziej zaciekła rywalizacja dotyczyła jednak książki „Księgi Jakubowe” ze specjalną dedykacją od noblistki Olgi Tokarczuk.

Tego dnia, w Budzowie i Grodziszczu, sztab WOŚP zainkasował 5 968,14 zł. Z kolei w niedzielę wolontariusze zebrali do puszek kwotę 7 198 zł. Łącznie budzowski WOŚP dołożył cegiełkę w wysokości 13 166,14 zł, co jest absolutnym rekordem!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, dziękujemy wolontariuszom, którzy wyruszyli na zbiórkę z puszkami, strażakom z OSP Gminy Stoszowice, za asystę kwestujących i oczywiście darczyńcom, którzy otworzyli swoje serca.

Gmina Stoszowice

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA