Express-Miejski.pl

Rekord z poprzedniego roku pobity. Niemal 43 tys. zł zebrał ziębicki sztab WOŚP podczas 28. finału

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ziębicach. Tam także padł rekord fot.: UMiG Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ziębicki sztab WOŚP też ma powody do zadowolenia. Deklarowana zebrana kwota wynosi dokładnie 42.887,60 zł i jest najwyższą w historii odkąd ziębiczanie grają z orkiestrą.

12 stycznia w wielu miastach w całej Polsce odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grano też w gminie Ziębice. Już od godz. 11 w parku miejskim trwała druga edycja biegu "Policz się z cukrzycą", w którym wystartowało kilkadziesiąt osób aktywnie rozpoczynając dzień i zasilając konto ząbkowickiego sztabu. W tym samym czasie na ulicach gminy można było spotkać kwestujących wolontariuszy, którzy rozpoczęli zapełnianie swoich puszek.

Główne atrakcje rozpoczęły się jednak o godz. 15 w Ziębickim Centrum Kultury. Tam oprócz występów miały miejsce licytacje przedmiotów. Na scenie pojawili się m.in. Adrian Rajczakowski, Chorągiew Księstwa Ziębickiego, Klub Aktan, dzieci i młodzież z gminy Ziębice oraz Alicja Janosz. Podczas licytacji największe kwoty osiągnęły: tort przekazany na licytację przez burmistrza Mariusza Szpilarewicza wraz z możliwościa otwarcia Bramy Paczkowskiej (800 zł), obraz obraz Anny Klozy (500 zł). Ponadto licytowano też maskotki, gadżety przygotowane na 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i vouchery oraz płyty z autografami artystów.

Finał w Ziębicach zakończyło światełko do nieba wykonane przez Teatr Ognia.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Rekord z poprzedniego roku pobity. Niemal 43 tys. zł zebrał ziębicki sztab WOŚP podczas 28. finału

    2020-01-16 13:37:56

    Monia25

    ostatnio dodany post

    Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : https://wyspakobiet.eu/monia25

REKLAMA