Express-Miejski.pl

Strażacy interweniowali w sądzie. Powodem awaria windy, a w niej uwięziona kobieta

Dwa zastępy straży pożarnej i zespół ratownictwa medycznego przed budynkiem sądu, gdzie doszło do awarii windy, w której znajdowała się kobieta fot.: em24.pl

W Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich doszło do awarii windy. Wewnątrz przebywała kobieta. Na miejsce wezwano straż pożarną i karetkę pogotowia.

Zdarzenie miało miejsce 2 grudnia około godz. 10. - Ze zgłoszenia wynikało, że wewnątrz windy znajduje się kobieta, która straciła przytomność. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej pracownicy sądu na własna rękę próbowali otworzyć drzwi od windy, aby dotrzeć do kobiety. Ich próby okazały się jednak nieskuteczne - relacjonuje Tomasz Starczynowski z ząbkowickiej straży pożarnej.

Strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu zdołali wykonać dostęp do poszkodowanej i zdołali dostać się do niej poprzez niewielką szczelinę. - Jak się okazało, kobieta była przytomna, ale osłabiona. Na miejscu zdarzenia udzielono jej tlenoterapii biernej oraz wsparcia psychicznego, a następnie ewakuowano i przekazano pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego - dodaje strażak.

Na miejscu pojawił się przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za serwis windy, który będzie ustalał przyczynę awarii.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA