Express-Miejski.pl

Są nowe stawki. Mieszkańcy gminy Ciepłowody za wodę i ścieki także zapłacą drożej

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło nowe stawki za wodę i ścieki w gminie Ciepłowody. Mieszkańcy będą płacić więcej.

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy w sierpniu, tegoroczne podwyżki za wodę nie ominą również mieszkańców gminy Ciepłowody. 18 września PGW Wody Polskie zatwierdziło wniosek Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Ciepłowodach dotyczący zwiększenia opłat za wodę i ścieki. Szerzej o konieczności podwyżki cen informowaliśmy pod koniec sierpnia w artykule pt. Będą płacić więcej za wodę i ścieki? ZWIK złożył wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy.

Na wczorajszej sesji radni podjęli także uchwałę dotyczącą dopłat do cen ścieków i wody. Pozostały one na takim samym poziomie. Do całkowitej ceny wody i ścieków gmina dopłaca Przedsiębiorstwu Wodociągowo-Kanalizacyjnemu odpowiednio: 0,39 zł netto i 1,49 zł netto do metra sześciennego wody i ścieków.

 

Cena wody

netto/brutto

Abonament woda

Cena ścieków

netto/brutto

Abonament ścieki

Dotacja ścieki

Dotacja woda

Stara taryfa 

5,13 zł / 5,54 zł

4,75zł / 5,13 zł

4,44 zł / 4,80 zł

brak

1,49 zł

0,39 zł

Nowa taryfa
(aktualnie obowiązująca)

5,57 zł / 6,01 zł

5,50 zł / 5,94 zł

4,98 zł / 5,38 zł

brak

1,49 zł

0,39 zł

Podane ceny są cenami do zapłaty (brutto) przez mieszkańca. Podwyżka za wodę i ścieki wynosi 9 proc., a opłata abonamentowa za wodę wzrosła o 15 proc. 

ms. / em24.pl

32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Są nowe stawki. Mieszkańcy gminy Ciepłowody za wodę i ścieki także zapłacą drożej

  2019-10-30 15:49:16

  gość: ~czytelniczka

  Warto poinformować o podniesieniu podatków przez radę, przy jednym rozsądnym sprzeciwie. Brawo Michał!

 • 2019-11-01 19:18:11

  gość: ~Źródło

  @~czytelniczka
  Z czegoś trzeba zapewnić utrzymanie szkół, przedszkoli, budowę drog. Mieszkańcy maja się potrzeby. Wszyscy chcemy lampy na ulicach i utwardzone drogi...pytam za co to robić??? A pan radny Michał powinien właśnie o tym doskonale wiedzieć ale cóż... Rolnik to rolnik patrzy na siebie

 • 2019-11-03 16:17:09

  gość: ~wyborca

  @~Źródło
  Ja wyborca, obejrzałem (w przeważającej części) sesję rady gminy. Nasuwa się wniosek najważniejszy -całkowita bierność radnych. Wyborcy nie zdają sobie sprawy jak ważna dla demokracji, jest rola opozycji, a tu jej brak. Toteż słyszymy, że na komisji wszyscy byli jednogłośni, nie było sprzeciwu, nikt nie przeszkadza władzy. Jeden radny odważył się zagłosować przeciw podwyżce podatku, gdyż zdaje sobie sprawę, jak ciężko się pracuje na każdy grosz.
  Co do podwyżek. Owszem niektóre pensje trzeba podnieść, jeśli kierownik wodociągów informuje, że pracownicy zarabiają najniższą krajową, to jest to bardzo przykre. Jeśli chodzi o oświatę, to czas najwyższy zlikwidować kartę nauczyciela, podnieść pensum godzin. Akurat zamęt w oświacie wprowadziło PO i ZNP. Nauczyciele przy pensum 18 godzin zarabiają bardzo dobrze. Podwyżki owszem za pracę i wyniki. A jakie są w naszej placówce, nikt z radnych nie zapytał. Pani dyrektor przedstawiła obrazowo z komentarzem " zbliżony do powiatu, nieco niższy od województwa, na poziomie porównywalnym".
  Sprawdziłem na stronie OKE Wrocław:
  gimnazjum
  J.polski: woj. 61,3 powiat-55,4 Ciepłowody -55,6
  matematyka: woj. 41,2 powiat 36,5 Ciepłowody -30,3
  przyroda: woj. 49,0 powiat -44,2 Ciepłowody -44,5
  jęz. angielski: woj. 68,9 powiat -63,2 Ciepłowody -50,8
  szkoła podstawowa
  J.polski: woj. 61,1 powiat-59,5 Ciepłowody -57,9
  matematyka: woj. 43,4 powiat 36,4 Ciepłowody -30,0
  jęz. angielski: woj. 59,9 powiat -53,3 Ciepłowody -44,4
  Szanowni radni projekty, imprezy i wszelkie certyfikaty są dopełnieniem pracy dydaktyczno-wychowawczej, wyniki egzaminów świadczą o poziomie placówki, a niektóre są, według mnie, zatrważające. Dumą szkoły są wyniki z historii w gimnazjum. Ten nauczyciel powinien zostać nagrodzony.
  Na koniec- sądzę, że personalne rozgrywki na forum rady między Panem wójtem a byłą Panią kierownik ośrodka zdrowia, są, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Pani wójcie kiedyś ktoś Pana oceni podobnie.
  Co do prowadzącego nie wiem skąd tyle negatywów, drobne przejęzyczenia zdarzają się wszystkim.
  Sesję prowadził bardzo sprawnie.

 • 2019-11-04 19:03:44

  gość: ~Jol

  @~wyborca
  A u nas w cieplowodach opowiadaja co niektórzy,że tak tylko w Cieplowodach. Ale kto nie czyta prasy,nie wytyka nosa poza swoją wizję to mówi takie brednie. Radzę poczytać np. Rzeczpospolita - obszerny artykuł na temat problemów wszystkich samorządów.

 • 2019-11-04 22:16:12

  gość: ~Do jol

  @~Jol
  W 100% sie zgadzam! Często wychodzi zasciankowosc ludzi! Niby żyją w tym państwie,ale jakby obok.Tak jak rząd nie ma własnych pieniędzy,tak i samorząd.Rząd podnosi różne opłaty,dodatkowo zabiera samorządom,bo brakuje kasy na wszystkie plusy, dodatkowe emerytury. I najciekawsze,że "suweren" nie zastanowi się,że dostaje np. 500+,a w sklepie i zla opłaty wydaje więcej o 400+. Z drugiej strony wymagamy,żeby droga na polu była, chodniki były,na oświatę starczyło. Bardzo mądre słowa powiedział radny Cieślik na ostatniej sesji ,żeby pisać do premiera. Przed wyborami obiecali, baa nawet zrealizowali...tyle że nie ze " swoich" pieniędzy. Na koniec popieram przedmowce,że Cieślik na przewodniczacego ,fajny chłop z niego.

 • 2019-11-05 20:09:17

  gość: ~wyborca

  @~Do jol
  Samorządy będą miały obniżone dochody z PIT dopiero za 2 lata. Budżety gmin do 2021 pozostają na tym samym poziomie. Proponuję redukcję zbędnych etatów w gminie. Nie wiem, gdzie są te naprawione drogi polne, chyba że w obrębie Ciepłowód, bo droga z Cienkowic do Muszkowic, jest w tragicznym stanie, a mogłaby to być piękna trasa na weekendowe wypady. Kandydaturę pana C. na przewodniczącego traktuję jako żart.

 • 2019-11-05 22:21:38

  gość: ~Że jak

  @~wyborca
  Ja myślę że wójt, bo szkoda mówić pan jest bardzo blisko tego, żeby być poddany takim sądom i takim ocenom jakie on wydaje. Seria nieszczęść już go spotyka na każdym kroku, a z reszta on sam to chyba jedno wielkie nieszczęście. Na pewno nieszczęście dla gminy. A co do radnych. Jaki pan taki kram. I te ciągłe ataki wójta na kolejnych kierowników i dyrektorów jednostek. Czy wy ludzie nie widzicie że wszyscy wartościowi odeszli już z tej gminy?! A wójt niezmiennie od lat osobiste wycieczki na sesjach. Żenada panie wojcie. Zenada. Wyniki egzaminów zewnętrznych rzeczywistości zaskakują. Gimnazjum jako tako, ale podstawowka to naprawdę nie ma się czym pochwalić. Ciekawe czy ktoś pamięta czasy kiedy szkoła osiągała wyniki powyżej średniej wojewódzkiej. Sukcesy uczniów były widoczne na każdym kroku. Uczelnie wyższe, aktorzy w szkole. A teraz nic. Cisza i nicość. No ale takiej władzy i takiej szkoly właśnie chciał włodarz.

 • 2019-11-06 10:23:52

  gość: ~Aktor

  @~Że jak
  Masz rację - aktorów było sporo, kino było niezłe, a teraz nie obrażaj wszystkich, bo kadra została ta sama - bardzo dobra. Krytykujesz innych, łącznie z wójtem, bo sam/-a nie potrafisz wnieść niczego "autorytecie komentarzy".

 • 2019-11-06 10:53:30

  gość: ~xyz

  @~Aktor
  Bardzo dobra kadra ,niestety,odeszła. Stąd tego efekty.

 • 2019-11-06 16:25:42

  gość: ~Aktor

  @~xyz
  "Dobra kadra" - naucz się pisać.

 • 2019-11-06 18:45:35

  gość: ~xyz

  @~Aktor
  Więcej szczegółów - pismaku.

 • 2019-11-02 14:33:10

  gość: ~Mieszkaniec2

  @~czytelniczka
  ciekawe czemu się nie sprzeciwial jak sobie diety podnosił????

 • 2019-10-31 12:06:23

  gość: ~Mieszkanka

  Większość radnych nie czyta uchwał i nawet nie wiedzą za czym głosują. Zauważcie, że nie podejmują żądnych rozmów na sesji. Wszystko idzie z automatu. Znajdzie się jeden mądry i rozsądny, który zagłębi się w daną uchwałę i podejmie rozsądną decyzję podczas głosowania, ale niestety przez to będzie zapewne miał problemy w przyszłości wynikające z tego że miał inne zdanie niż "władza". Panie Michale brawo za odwagę i swoje zdanie. Niech inni biorą przykład a nie robią coś "z automatu".

 • 2019-11-01 14:02:09

  gość: ~A co ty się

  @~Mieszkanka
  A co pan Michał czyta??? Zadaje pytania??? Jedynie Cieślik coś tam pyta coś zgłasza i to jemu brawo za odwagę i swoje zdanie. Niech inni biorą przykład i więcej się angażują na rzecz rozwoju NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY

 • 2019-11-01 20:24:26

  gość: ~Marian

  @~A co ty się
  Zgadzam się z tobą jedynie Cieślik coś się na tych sesjach odzywa, jako jedyny chyba wie po co są sesje. Ostatnia sesja warta jest do obejrzenia Pan Klepacki nawet z kartki nieumie przeczytać a o prowadzeniu sesji nie wspomnę żal hi hi hi

 • 2019-11-02 18:37:32

  gość: ~czytelniczka

  @~A co ty się
  Pan Michał to osoba rezolutna, oczytana, logiczna i inteligentna. Pytać i zgłaszać można, ale merytorycznie, a nie coś tam.
  Mam nadzieję, że Michał w przyszłości zostanie wójtem naszej gminy.

 • 2019-11-03 14:27:26

  gość: ~Xxxtt

  @~czytelniczka
  Pan Cwanek ?????? z mojego punktu widzenia już dawno powinien rządzić,ale na własnym podwórku hi hi.Faktycznie co za osobowość zasili grono tych mędrców za tym prezydialnym stołem. Jeśli nie będzie to Radny przepraszam z ikrą samorządowca, ba tylko kolejny bezradny? to o czym to świadczy? no o czym? że będzie to kolejny aktor w tym kabarecie który oglądamy codziennie w wydaniu Władz Gminy.
  Ludzie!!!!to jeszcze nie wybrali tego elementu dekoracyjnego za ten stół prezydialny?co to nikt z Radnych się nie nadaje?czy może nikt nie chce?No a p.Cieslik też się nie kwapi trochu porządzić?no to naprawdę ciekawa sytuacja,tylko pozazdrościć p.Wójcie takich rządów.To co niema wybrańców wśród wybranych?

 • 2019-11-02 22:55:28

  gość: ~Mieszkanka

  @~A co ty się, dobrze napisane "Cieślik coś tam pyta coś zgłasza"-No i to "coś" w wykonaniu C. to jedno wielkie NIC! Pan Michał inteligencją ich wszystkich zwycięża,bo "coś" mówić (jak co niektórzy) a coś konkretnego robić jak Michał to jest różnica.

 • 2019-11-04 13:17:25

  gość: ~Wyborca 123

  @~Mieszkanka
  Cieślik na przewodniczącego rady, jedyny radny który działa reszta gapi się bezinteresownie w swoje telefony porażka

 • 2019-11-10 17:09:55

  gość: ~Historia

  @~Mieszkanka
  Prosze mi przypomniec ile razy za poprzedniego guru odzywali sie Panowie i Panie Radne?? Odpowiem Wam ani razu.Wszystko im odpowiadało,A PO ZMIANIE Wójta mają mnóstwo do powiedzenia i jacy obrońcy wyborców,a prawda jest taka że za poprzedniej władzy robiono owszem w roku wyborczym i tyle.W jednej ze wsi po porązce wyborczej na stanowisko sołtysa poprzednik nie może sie do dzisiaj pogodzić biedulka z przegrana. .

 • 2019-11-10 18:53:49

  gość: ~Do Historia

  @~Historia
  Mija już rok a ja wypowiedzi większości Państwa Radnych tez jeszcze nie słyszałem. Długo jeszcze będziecie wytykać sobie nikomu niepotrzebne sprawy? Bierzcie się Panowie i Panie Radne do roboty bo przypominam, że zostaliście wybrani aby pracować dla dobra wszystkich mieszkańców naszej gminy. Jest tyle ważnych tematów do zrealizowania. A jak na razie to zajmujecie rozliczaniem, wzajemnym obwinianiem, szerzeniem zawiści i gadaniem na przepadło w kółko jedno i to samo. Nic dobrego z tego nie wynika.

 • 2019-11-10 22:24:55

  gość: ~Do do Historia

  @~Do Historia
  Może i nie, ale rozliczać i przypominać trzeba, bo skutki tego, co się wcześniej działo, jeszcze bardzo długo wszyscy będziemy odczuwać.

 • 2019-11-11 10:36:22

  gość: ~Edek

  @~Do do Historia
  Co konkretnie masz na myśli...? Rzucasz hasło i nie wiadomo do czego to przypiąć.

 • 2019-11-01 17:16:52

  gość: ~Nie na pis

  Jak PIS rzekomo obniżyło PIT o 1% to z góry mówiłem, że nie po to obniżyli aby ludzie mieli więcej, ale po to aby ładnie to wyglądało a ten 1% z nawiązką i tak odbierze się w inny sposób. Nigdy w tym życiu nie uwierzę w jakiekolwiek obniżki podatków. Podwyższenie teraz podatku od nieruchomości skutkować będzie podwyższeniem czynszów, dodatkowo już tym razem duża podwyżka opłat za wodę i ścieki, śmieci od stycznia o ponad 100%. Jesteśmy 2 tygodnie po wyborach a już zaczyna na światło dzienne wychodzić jaka jazda nas czeka. Z kolei to że gmina podwyższyła podatki od nieruchomości jest bezpośrednio powiązane z polityką PISu, bo gmina skądś musi brać pieniądze, skoro PIS je uciął. Musimy zdać sobie sprawę, że zaczynamy żyć w kraju socjalnym gdzie ludzie którym się chce muszą się podzielić z tymi którym się nie chce. Ale to zatacza koło, bo ci którym się chce za chwilę też może się nie chcieć, a wtedy sam nie wiem...może USA, może Kanada. W każdym razie nie Europa

 • 2019-11-01 17:17:59

  gość: ~obywatel

  Ludzie powinni wyjść na ulicę, kroją nas jak chcą i ile chcą, STOP PODWYŻKĄ. Wypłaty stoją w miejscu, jedynie rewaloryzacja rent i emerytur o 2-3%, a podwyżki wody 9%.

 • 2019-11-01 23:46:47

  gość: ~p M

  Podwyżki, które dotkną nas w przyszłym roku to nie jest wina Rady Gminy. Warto zauważyć, że z tym problemem zmagać się będzie praktycznie każda gmina w kraju. Bardzo możliwe, iż niektóre z nich ten problem przerośnie
  i jaki będzie finał każdy może się domyślić. Pozostaje mieć nadzieję, że nasza gmina jakoś to przetrwa. To czy Michał się sprzeciwił i to czy Damian pytał nie ma wpływu na całą sytuację.
  Obecny rząd zadbał żeby nie było nam za dobrze. Dziś trzeba się zastanowić jakie czekają nas niespodzianki kiedy zacznie brakować pieniędzy na 500+.
  Komu wtedy zabiorą? Zwiększenie pensji minimalnej to tak naprawdę jedynie abstrakcja, bo zwykły szary obywatel tego nie odczuje.
  Myślę, że radni z własnej woli nie uchwalili takich kwot, gdyż wspomniane podwyżki dotkną też ich.
  Podziękować należy tym, którzy głosowali na PiS.
  Oni dali się omamić tym PiSowskim obiecankom, ale przez to cierpieć będziemy wszyscy.

 • 2019-11-02 12:52:34

  gość: ~Woj

  @~p M
  Nie pisz człowieku tak przerażajacych wiadomości bo kury w Jakubowie przestaną znosić jaja.

 • 2019-11-04 17:21:23

  gość: ~Qrwa

  @~p M
  podwyżki podatków, podwyżki cen prądu i wody podwyżki podwyżki podwyżki..... to jest tanie państwo według pis!

 • 2019-11-03 15:12:55

  gość: ~Oglądam

  Oglądam sobie ostatnie posiedzenie Rady Gminy Ciepłowody i mam pytanie czy przewodniczący Rady Gminy jest na stażu??? Czy ma plakietke "uczę się"???... Nie, tego nie da się oglądać wstyd panie Adamie

 • 2019-11-03 23:53:52

  gość: ~Wyborca

  A w Ziębicach podnieśli podatki od nieruchomości o 6% bo nie ma na podwyżki dla nauczycieli i jakoś ekspres o Tym nie pisze

 • 2019-11-04 09:07:37

  gość: ~wyborca

  @~Wyborca
  I bardzo dobrze ( wyborco- nie zdziwiłbym się nauczycielu) że ekspress informuje o tym, w jakim celu podwyższane są podatki. Przy okazji mieszkańcy zapoznają się z sesją rady gminy.

 • 2019-12-04 18:36:05

  gość: ~zawiedziona

  ostatnio dodany post

  Wypowiedź pana wójta (na sesji)na temat służby zdrowia była bardzo optymistyczna. Jak jest w rzeczywistości? O 9:00 lekarza jeszcze nie ma, o 14:00 już nie ma. Pytam, gdzie sprawdzić godziny przyjęć, bo to, co jest na stronie na stronie przychodni, nie pokrywa się z rzeczywistością. Na szczęście w okolicy są inne przychodnie. A miało być tak pięknie!

REKLAMA