Power Team Ząbkowice Śląskie z sukcesami w Świdnicy. Buczko wraca do optymalnej formy

Power Team Ząbkowice Śląskie z świetnymi wynikami podczas III Pucharu Świdnickiego Dzika fot.: mp

Worek medali z III Pucharu Świdnickiego Dzika przywieźli członkowie klubu Power Team Ząbkowice Śląskie. Jarosław Buczko wycisnął nad siebie ciężar 230 kg.

Z bardzo dobrej strony w minioną sobotę podczas świdnickich zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc pokazali się zawodnicy Power Team Ząbkowice Śląskie. Większość startujących zakończyło swój udział w imprezie na podium w kategoriach wiekowych bądź wagowych.

Jakub Licznar zajął trzecie miejsce w kategorii wagowej do 67.5 kg wznosząc nad siebie ciężar 105 kg. Mateusz Garbowski z wynikiem 180 kg uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii do 93 kg. W niej zwyciężył natomiast Leszek Kociołek, który dodatkowo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN zawodów z wynikiem 205 kg

W kategorii do 100 kg moc pokazał Jarosław Buczko. Sieroszowianin wzniósł nad siebie sztangę z ciężarem 230 kg i nie dość, że w cuglach wygrał kategorię wagową, to dodatkowo zdobył drugi złoty medal za pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN zawodów.

Bez medali wrócili natomiast dwaj najmłodsi zawodnicy klubu, jednak wyniki przez nich osiągnięte to dobry prognostyk przed kolejnymi startami. Wojciech Witkowski z wynikiem 115 kg został sklasyfikowany na szóstym miejscu w kategorii do 82.5 kg, a Krystian Krzywak wzniósł nad siebie 120 kg, co pozwoliło mu na zajęcie siódmej pozycji w kategorii do 93 kg.

Kolejny grupowy start zawodników z Power Team Ząbkowice Śląskie zaplanowano na 9 listopada. Będą to zawody w ramach Pucharu Świata w Złotoryji. Wcześniej 25 października lider klubu Jarosław Buczko wystartuje w Mistrzostwach Świata na Słowacji, a niespełna miesiąc później w Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbędą się w Pabianicach.