Express-Miejski.pl

Konkurs ortograficzny „Sienkiewiczada 2019”. Znamy najlepszych uczniów

Gminny Konkurs Ortograficzny „Sienkiewiczada 2019” fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już po raz 16. uczniowie szkół podstawowych z gminy Ziębice uczestniczyli w Gminnym Konkursie Ortograficznym pn. „Sienkiewiczada”.

Konkurs corocznie odbywa się w szkole podstawowej nr 2 i jest inspirowany twórczością patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. 8 maja do kolejnych zmagań z zawiłościami polskiej ortografii przystąpili uczniowie z pięciu placówek: Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lubnowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach oraz gościnnie Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach.

Przybyłych na konkurs uczniów i opiekunów przywitała dyrektor szkoły Dorota Hirkowska, a otwarcia dokonał Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu, który życząc uczniom powodzenia, wyraził nadzieję, że młodzi ludzie staną się propagatorami poprawności trudnego języka polskiego.

W tegorocznej edycji Sienkiewiczady tytuł „mistrza ortografii” zdobył Sebastian Zioła ze Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach. Komisja przyznała również tytuły najlepszym uczniom z danych roczników. 

Mistrzem Ortografii Klas IV został Konrad Jaworski z Ciepłowód, klasy VKornelia Kuźniak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, klasy VI - Kinga Witkowska z Niepublicznej SP w Lubnowie, klasy VII - Klara Kocjan ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie i klasy VIII - Oliwia Sopuch ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach.

- Choć tekst dyktanda nie były łatwy, to cieszy fakt, że trudna polska ortografia i interpunkcja pobudzają zainteresowania językowe dzieci, a one same popełniają coraz mniej błędów. Poziom wiedzy uczestników konkursu jest z roku na rok coraz wyższy - oceniają poloniści pracujący w komisji konkursowej.

Druga część konkursu wyłoniła laureatów drużynowych. Zwycięską drużyną okazał się zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Ciepłowodach, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach, a trzecia lokata przypadła Szkole Podstawowej nr 2 w Ziębicach.

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród przez dyrektor placówki Dorotę Hirkowską oraz burmistrza Mariusza Szpilarewicza, który gratulując zwycięzcom, podziękował wszystkim uczniom i ich opiekunom, stwierdzając jednocześnie, że nagrodzeni uczestnicy powinni stanowić inspirację dla swoich rówieśników w dążeniu do wzorowego posługiwania się polszczyzną i równie dobrej znajomości reguł ortografii.

UM Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Konkurs ortograficzny „Sienkiewiczada 2019”. Znamy najlepszych uczniów

    2019-05-16 14:34:46

    gość: ~czytelnik

    ostatnio dodany post

    Gratulacje dla Pani Lodzi! Czapki z głów Panowie.

REKLAMA