Express-Miejski.pl

Naukowa Noc z Frankensteinem. Będzie też parada potworów i spektakl teatralny

Parada Potworów była dotychczas nieodłącznym elementem Weekendu z Frankensteinem, który w tym roku po raz pierwszy od 20 lat nie zostanie zorganizowany fot.: em24.pl

W najbliższy piątek na ząbkowickim zamku rozpocznie się Naukowa Noc z Franensteinem.

Jej początek zaplanowano na godz. 17. O tej godzinie sprzed ząbkowickiego ratusza ma wyruszyć parada potworów, która ul. Ciasną i Krzywą dotrze na dziedziniec ząbkowickiego zamku, gdzie będzie czekał szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na uczestników parady w najlepszych przebraniach czekają nagrody.

Od godz. 17.30 na terenie zamku będą odbywały się m.in. eksperymenty i pokazy naukowe, gra kryminalna, koncert muzyki elektronicznej w wykonaniu Błażeja Grygiela, a całość kilkugodzinnej nauki poprzez zabawę zakończy pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Fireshow oraz spektakl teatralny pt. Prometeusz czy Potwór.

- Zapomnijcie o hollywoodzkim Frankensteinie z kwadratową głową i jęczącym głosem, który wprowadza jedynie popłoch i odrazę. W spektaklu pt. Prometeusz czy potwór wrócimy do źródeł, czyli do samej powieści Mary Shelley. Pokażemy, co tak naprawdę chciała przekazać nam pisarka, a jak bardzo wypaczony obraz potwora Frankensteina mamy w umysłach. Sprawdzimy czy potwór zasługuje na swoje miano - zachęcają do uczestnictwa w spektaklu członkowie Stowarzyszenia Animatorów Kultury. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych spektakl zostanie przeniesiony do Ząbkowickiego Ośrodka Kultury. 

W piątek od godzin porannych w zamkowych podziemiach będą trwały też wykłady naukowe, które poprowadzą m.in lekarze i praownicy Zakładu Medycny Sądowej czy Zakładu Technik Molekularnych. Szczegółowe informacje dotyczące tematów wykładów oraz autorów znajdują się na plakacie [KLIK].

W sobotę w godz. od 11 do 14 będą odbywały się pokazy naukowe na dziedzińcu zamkowym. Szczegółowe informacje także możecie znaleźć na plakacie.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA